A050VW02 V0 LCD Touch Screen Panel RGB Stripe AUO LCD Display
Brand Name: AUO
Model Number: A050VW02 V0
CHINA
Model:
A050VW02 V0
Diagonal Size:
5.0 Inch
Pixel Format:
480(RGB)×800 [WVGA] 188PPI
Active Area:
64.8(H)×108(V) Mm
Outline Dim.:
68.8(H)×117.1(V)×2.81(D) Mm
Luminance:
450 Cd/m² (Typ.)
Weight:
46.5±2.3g
Designed For:
Portable Navigation
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
A050VW02 V0 LCD touch screen panel
MIPI LCD touch screen panel
188PPI AUO LCD Display
Product Description
A050VW02 V0 Product details :
AUO LCD SCREEN A050VW02 V0
Panel Brand AUO
Panel Model A050VW02 V0
Panel Size 5.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 800(RGB)×480(WVGA) 188PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 64.8 × 108 mm (H×V)
Outline Size 68.8 × 117.1 × 2.81 mm (H×V×D)
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 450 (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode MVA, Normally Black, Transmissive
Response Time 20/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 16.7M , 50% NTSC
Lamp Type 6S2P WLED , 10K hours, no driver
Frequency 60Hz
Panel Weight 46.5±2.3g
Signal Interface MIPI (2 data lanes) , terminal, 30 pins
Input Voltage 2.8/2.8V (Typ.)(VCI/VDDI)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 80 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 85 °C
A050VW02 V0 Our advantages:
1. The LCD screens you purchase are 100% original.
2. Our goods are in stock and shipped within 24 hours.
3. The customer installs independently and provides the installation tutorial instructions.
4. Our packaging is professionally customized and very safe! Each package will have a fragile label.
A050VW02 V0 Payment:
2.Payment must be made within 3 days of order.
3. If you can't checkout immediately after auction close, please wait for a few minutes and retry.
A050VW02 V0 Shipping and Package :
A050VW02 V0 LCD Touch Screen Panel RGB Stripe AUO LCD Display 0
A050VW02 V0 Shipment Details:
2: Items shipped from China by airmail: Arrive in most countries within 15-30 business days
A050VW02 V0 Service hours:
A050VW02 V0 FAQ:
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How can I trace my order of A050VW02 V0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of A050VW02 V0 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of A050VW02 V0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%