21.5 Inch M215HJK-L3B LCD Screen Panel 1920*1080 LCD Display
Brand Name: Innolux
Model Number: M215HJK-L3B
MOQ: 1 pcs
CHINA
Panel Model:
M215HJK-L3B
Panel Size:
21.5"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Active Area:
476.064(W)×267.786(H) Mm
Treatment:
Hard Coating (6H)
Outline Size:
499.48(W)×291.24(H)×16.11(D) Mm
Work Mode:
MVA, Normally Black, Transmissive
Application:
Desktop Monitor
Color Depth:
16.7M 72%NTSC
Backlight:
WLED, 40K Hours, No Driver
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
A040FL02 V2 LCD Screen Panel
Parallel RGB LCD Screen Panel
4.0 inch AUO LCD Display
Product Description
M215HJK-L3B Product details :
Brand Innolux
Model P/N M215HJK-L3B
Diagonal Size 21.5"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 1920(RGB)×1080, FHD 102PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Active Area 476.064(W)×267.786(H) mm
Bezel Opening -
Outline Size 499.48(W)×291.24(H)×16.11(D) mm
Treatment Hard coating (6H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 20/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode MVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72%NTSC
Backlight WLED, 40K hours, No Driver
Mass 2.55±0.12Kgs
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen PCAP, I²C/USB
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pinsConnector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M215HJK-L3B Payment and Tax:
1.Alipay is perferred and safety
M215HJK-L3B Shipping and Package :
21.5 Inch M215HJK-L3B LCD Screen Panel 1920*1080 LCD Display 0
M215HJK-L3B Shipment:
Usually we will prepare and ship your goods within 5 business days.
The shipping charge doesn't include the import tax,buyer is responsible for custom duties.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
M215HJK-L3B Guarantee:
You agree to all of the above-listed policies upon ordering !
M215HJK-L3B Import Taxes or Duties:
M215HJK-L3B FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M215HJK-L3B ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of M215HJK-L3B to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of M215HJK-L3B ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%