Original 10.2 inch lcd display panel A102VW01 V4 800(RGB)×480 LCD Screen for Automotive Display
Brand Name: AUO
Model Number: A102VW01 V4
CHINA
Panel Model:
A102VW01 V4
Panel Size:
10.2 Inch
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA, 91PPI
Display Area:
222(W)×133.2(H) Mm
Bezel Opening:
224.9(W)×136.11(H) Mm
Outline Size:
235(W)×145.9(H)×6.1(D) Mm
Weight:
335±10g
Application:
Automotive Display / Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
A102VW01 V4 Product details :
AUO LCD SCREEN A102VW01 V4
Panel Brand AUO
Panel Model A102VW01 V4
Panel Size 10.2"
Panel Type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 800(RGB)×480[WVGA] 91PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 222 × 133.2 mm (H×V)
Bezel Opening 224.9 × 136.11 mm (H×V)
Outline Size 235 × 145.9 × 6.1 mm (H×V×D)
Surface Matte
Brightness 400 (Typ.)
Contrast Ratio 400 : 1 (Typ.) [Transmission]
Viewing Angle 65/65/45/65 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 12/18 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display Colors 262K
Lamp Type 1 pcs CCFL , 30K hours, no driver
Frequency 60Hz
Panel Weight 335±10g
Signal Interface TTL (1 ch, 6-bit) , FPC , 60 pins
Input Voltage 3.3/8.8/15/-7.0/3.6V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL/VCOM)
A102VW01 V4 Warning:
*We just can guarantee the one you received that will be compatible with your tablet,
A102VW01 V4 Shipping and Package :
Original 10.2 inch lcd display panel A102VW01 V4 800(RGB)×480 LCD Screen for Automotive Display 0
A102VW01 V4 Shipment:
Usually we will prepare and ship your goods within 5 business days.
The shipping charge doesn't include the import tax,buyer is responsible for custom duties.
Pls check if your item is in good condition upon receipt of it.
A102VW01 V4 Guarantee And Return:
1. We offer guarantee for all our products.
2. Buyers will bear the shipping cost of returning defective or non-defective items.
3. Returned items must be in good condition like the one we send, not damaged.
4. Returned items are subject to approval by us, must be in the original box as shipped.
5. Damaged items received must be reported within 2 days.
6. All non-seller error returns,shipping and handling charges are non-refundable.
A102VW01 V4 Import Taxes or Duties:
A102VW01 V4 FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of A102VW01 V4 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of A102VW01 V4 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How to make payment of A102VW01 V4 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of A102VW01 V4 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%