10.4in auo tft lcd Screen Display A104SN03 V0 for Digital Photo Frame
Brand Name: AUO
Model Number: A104SN03 V0
CHINA
Panel Model:
A104SN03 V0
Panel Size:
10.4"
Resolution:
800(RGB)×600, SVGA, 96PPI
Display Area:
211.2(W)×158.4(H) Mm
Bezel Opening:
213.2(W)×160.4(H) Mm
Outline Size:
228.4(W)×175.4(H)×6.5(D) Mm
Panel Weight:
400±20g
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
A104SN03 V0 Product details :
AUO LCD SCREEN A104SN03 V0
Panel Brand AUO
Model Name A104SN03 V0
screen size 10.4"
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 800(RGB)×600 [SVGA] 96PPI
Pixel RGB triangle
Display size 211.2 × 158.4 mm (H×V)
physical 228.4(W)×175.4(H) ×6.5(D) mm
Visual size 213.2(W)×160.4(H) mm
Surface Matte, Hard coating
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10
responding 12/18 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of 262K/16.2M, 50% NTSC
Backlight type 1 pcs CCFL, 10K hours, without driver
Screen weight 400±20g
Apply to camera
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system TTL (1 ch, 6/8-bit) + SPI, 60 pins, FPC
Supply voltage 3.3/11/15/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Maximum Working: -10 ~ 60 °C; Storage: -20 ~ 70 °C
A104SN03 V0 Order reminder:
Our company has a strong advantage in this product
1) Our products are all new and original, and support testing.
2) If you need to try the sample, I can send it within 2 days.
3) We have 10 years of experience in LCD Diplay and operate in good faith.
4) We have a professional test team, and each batch of products will be sampled before shipment.
A104SN03 V0 Payment Items:
Accepted Delivery Terms: FOB,CIF,EXW;
Accepted Payment Type: T/T.PayPal,Western Union, Cash;
A104SN03 V0 Shipping and Package :
10.4in auo tft lcd Screen Display A104SN03 V0 for Digital Photo Frame 0
A104SN03 V0 Shipping Method:
1, Delivery time: normal order 3-5 workind days after getting payment, big order need more days.
A104SN03 V0 Return & Replacement/Exchange policy:
A104SN03 V0 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of A104SN03 V0 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How long will I receive my goods A104SN03 V0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can I pay my order of A104SN03 V0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%