AUO 15.6 Inch LCD Panel G156XTN02.0 EDP 30 Pins RGB 1366×768 WXGA 100PPI
Brand Name: AUO
Model Number: G156XTN02.0
CHINA
Model Name:
G156XTN02.0
Screen Size:
15.6 Inch
Pixel Number:
1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Display Area:
344.232 × 193.536 (H×V)
Outline Size:
359.5 × 223.8 × 3.2 (H×V×D)
Viewing Angle:
45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Colors:
262K 45% NTSC
Used For:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
WXGA 15.6 inch lcd panel
15.6 inch lcd panel G156XTN02.0
EDP 30 pin lcd panel
Product Description
AUO vertical stripe 15.6 lcd panel G156XTN02.0 30 pins LCD Screen Display Panel
G156XTN02.0 Product details :
AUO LCD SCREEN G156XTN02.0
Panel Brand AUO
Panel Model G156XTN02.0
Panel Size 15.6 inches
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1366(RGB)×768 WXGA 100PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 344.232(horizontal)×193.536(vertical)
Outline Size 359.5 (horizontal) × 223.8 (vertical) × 3.2 (thickness) mm
Surface Matte, Hard coating (3H)
Brightness 220 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (Transmission)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.) (CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 8 (Typ.)(Tr+Td) ms
Display Colors 262K , 45% NTSC
Lamp Type WLED , 15K hours, with LED driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 380g (Max.)
Application Industrial
Signal Interface 30 pins eDP (1 Lane) , eDP1.2 , terminal
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
G156XTN02.0 Helpful Information:
- We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
- Please confirm it with us before buying if you need 100% new products only.
G156XTN02.0 V4 Shipping :
We will test them strictly before shipping.
we will ship it in 3 working days after your paying.Buyer is responsible for customs duty fee.
G156XTN02.0 Warranty Terms:
3. For all returns, the buyer is responsible for paying the cost of the item’s return shipping.
G156XTN02.0 Warranty :
1, We take 12 months warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
G156XTN02.0 Return& Refund:
Please read the item description and check the pictures carefully before bidding.
Return items must have all original packaging and in good condition.
G156XTN02.0 FAQ :
Q: Are you manufactory or trade company?
Q: Do you accept the sample order of AUO G156XTN02.0 ?
A: Yes, Welcome !
Q: How long the warranty of G156XTN02.0 ?
A: 90 days .
Q: What happen if the G156XTN02.0 I received can't work ?
G156XTN02.0 Shipping and Package :
AUO 15.6 Inch LCD Panel G156XTN02.0 EDP 30 Pins RGB 1366×768 WXGA 100PPI 0
G156XTN02.0 Friendly Reminder :
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%