12.1 inch 82ppi lcd screen LTD121C33S TFT CCFL LCD Panel Display for Industrial Equipment
Brand Name: Toshiba Matsushita
Model Number: LTD121C33S
China
Model:
LTD121C33S
Diagonal Size:
12.1 Inch
Pixel Format:
800(RGB)×600 (SVGA) 82PPI
Active Area:
246 × 184.5 (H×V)
Outline Dim.:
278.3 × 209 × 11 (H×V×D)
Color Depth:
262K
Viewing Angle:
70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Designed For:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
LTD121C33S Product details :
Toshiba Matsushita LCD Screen LTD121C33S
Manufacturer Toshiba Matsushita
Model Name LTD121C33S
Screen Size 12.1 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 800(RGB)×600 (SVGA) 82PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 246 × 184.5 (H×V)
Outline(mm) 278.3 × 209 × 11 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 249.0 × 187.5 (H×V)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Response 10/25 (Typ.)(Tr/Td) ms
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K
Backlight 2 pcs CCFL , 50K hours , No Driver
Mass 680g (Typ.)
Used for Industrial
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 80 °C Operating Temp.: -10 ~ 65 °C
LTD121C33S Helpful Information:
- We provide a wide variety of LCD screens, touch screens, inverters and other accessories.
- Please confirm it with us before buying if you need 100% new products only.
LTD121C33S About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
LTD121C33S Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
LTD121C33S Payment:
LTD121C33S Shipping:
LTD121C33S Return:
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
LTD121C33S FAQ:
Q: How to make payment of LTD121C33S ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LTD121C33S ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of LTD121C33S to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of LTD121C33S via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
LTD121C33S Shippment & Packing
12.1 inch 82ppi lcd screen LTD121C33S TFT CCFL LCD Panel Display for Industrial Equipment 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%