AT102TN03 V.9 Original 10.2 inch 800(RGB)×480 display tft lcd module for digital photo frames AT102TN03 V.9
Brand Name: Chimei Innolux
Model Number: AT102TN03 V.9
China
Panel Model:
AT102TN03 V.9
Panel Size:
10.2"
Resolution:
800(RGB)×480, WVGA, 91PPI
Display Area:
222(W)×132.48(H) Mm
Bezel Opening:
225.3(W)×135.7(H) Mm
Outline Size:
235(W)×145.8(H)×6.1(D) Mm
Panel Weight:
325g (Typ.)
Application:
Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
AT102TN03 V.9 Product details :
Chimei Innolux LCD SCREEN AT102TN03 V.9
Manufacturer Chimei Innolux
Model Name AT102TN03 V.9
Screen Size 10.2 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 800(RGB)×480 (WVGA) 91PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 222 × 132.48 (H×V)
Outline(mm) 235 × 145.8 × 6.1 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 225.3 × 135.7 (H×V)
Treatment Antiglare
Luminance 250 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 300 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10)
Response 15/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 50% NTSC
Backlight 3S10P WLED , 20K hours , No Driver
Mass 325g (Typ.)
Used for Digital Photo Frame / Portable DVD Player
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins FPC
Voltage Supply 3.3/9.2/16/-7V (Typ.)(VCC/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 85 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
AT102TN03 V.9 Our Services:
1.Our Operation Orinciple:
1) Quality first, customer supreme.
2) Integrity management, credit highest.
2.Our service:
1) We provide professional one-stop electronic components supporting services.
AT102TN03 V.9 Shippment & Packing
AT102TN03 V.9 Original 10.2 inch 800(RGB)×480 display tft lcd module for digital photo frames AT102TN03 V.9 0
AT102TN03 V.9 Packing:
1. new in retail box or packed as bulk one per you required
2. pack materials with outer carton box and put on your shipping mark before shipping
3. professrional packing make sure shock-proof and safe arrival.
AT102TN03 V.9 Shipment Terms :
1.Trading terms are Ex-works Shenzhen or Hongkong.
2.We will ship the goods within 3 working days after the payment received.
AT102TN03 V.9 Delivery Details:
Ready-made Sample: within 1 week
Custom Sample: 1~2 weeks
Mass production: 3-4 weeks
AT102TN03 V.9 FAQ:
Q: Do you accept sample order of Chimei Innolux AT102TN03 V.9 ?
A: Yes, Welcome.
Q: How long the warranty of the CSTN-LCD AT102TN03 V.9 ?
A: 90 days .
Q: What happen if the lcd panel AT102TN03 V.9 received can't work ?
A: 10.2 inch lcd screen AT102TN03 V.9 was Strictly tested before shipping.If happen that , pls check all the connect cable again,If still has problems ,we accept exchange or return panel .
Q: Can you declared low value of my order Chimei Innolux lcd AT102TN03 V.9 ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%