ZJ090NA-03B 9.0 inch 800*480 WLED lcd screen Parallel RGB LCD monitor automotive display
Brand Name: Innolux
Model Number: ZJ090NA-03B
China
Model Name:
ZJ090NA-03B
Screen Size:
9.0 Inch
Pixel Number:
800(RGB)×480 (WVGA) 104PPI
Active Area(mm):
198 × 111.696 (H×V)
Outline(mm):
211.1 × 126.5 × 6.2 (H×V×D)
Bezel Area(mm):
201.0 × 114.7 (H×V)
Mass:
262g (Typ.)
Used For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
ZJ090NA-03B Product details :
Innolux LCD SCREEN ZJ090NA-03B
Manufacturer Innolux
Model Name ZJ090NA-03B
Screen Size 9.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 800(RGB)×480 (WVGA) 104PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 198 × 111.696 (H×V)
Outline(mm) 211.1 × 126.5 × 6.2 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 201.0 × 114.7 (H×V)
Treatment Antiglare
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Response 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 50% NTSC
Backlight WLED , 20K hours , No Driver
Mass 262g (Typ.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 50 pins FPC
Voltage Supply 3.3/10.4/17.0/-5.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 80 °C
ZJ090NA-03B Useful messages:
All products spec are for reference only, if the products have changed, refer to the actual product.
ZJ090NA-03B Shippment & Packing
ZJ090NA-03B 9.0 inch 800*480 WLED lcd screen Parallel RGB LCD monitor automotive display 0
ZJ090NA-03B Packing:
Bubble Film + Foam + Bag + Box
ZJ090NA-03B Delivery:
DHL / UPS / TNT / FedEx ( 3 - 7 days to arrive )
EMS ( 7 - 20 days to arrive)
ZJ090NA-03B After Service :
We offer guarantee of quality for 45-90 Days for all the parts we ship out .
1st, we will state the condition of the parts honestly when quote ;
2nd, we will test the quality of the goods before shipment ;
3rd, we will be responsilbe when the parts get in any problems .
ZJ090NA-03B FAQ:
Q: If I order ZJ090NA-03B now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for ZJ090NA-03B ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of ZJ090NA-03B ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of ZJ090NA-03B ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%