7.0 inch ZJ070NA-01P 1024×600 WLED lcd screen TTL LVDS monitor lcd display
Brand Name: Innolux
Model Number: ZJ070NA-01P
China
Model:
ZJ070NA-01P
Diagonal Size:
7.0 Inch
Pixel Format:
1024(RGB)×600 [WSVGA] 169PPI
Active Area:
153.6(H)×90(V) Mm
Outline Dim.:
165.75(H)×105.39(V)×5.1(D) Mm
Bezel Area:
156.4(H)×92.8(V) Mm
Weight:
156g
Designed For:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
ZJ070NA-01P Product details :
Innolux LCD SCREEN ZJ070NA-01P
Manufacturer Innolux
Model Name ZJ070NA-01P
Screen Size 7.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1024(RGB)×600 (WSVGA) 169PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 153.6 × 90 (H×V)
Outline(mm) 165.75 × 105.39 × 5.1 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 156.4 × 92.8 (H×V)
Treatment Glare (Haze 0%)
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10)
Response 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M 70% NTSC
Backlight WLED , 15K hours , No Driver
Mass 156g
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins FPC
Voltage Supply 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VHL)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -30 ~ 80 °C
ZJ070NA-01P Payment Information:
T/T (Wire Transfer) / PayPal / western Union / MoneyGram
ZJ070NA-01P Shippment & Packing
7.0 inch ZJ070NA-01P 1024×600 WLED lcd screen TTL LVDS monitor lcd display 0
ZJ070NA-01P Shipping:
ZJ070NA-01P Top Quality:
All screens are New&Original with original factory sealed package
Fully Testing make sure every screen you got is work perfec
ZJ070NA-01P Fast Delivery & Safe Package:
1-3days upon receipt of your payment
Original factory package & YONGS customized safe package -- “0” damage rate for last 7 years.
ZJ070NA-01P FAQ:
Q: If I order ZJ070NA-01P now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for Innolux ZJ070NA-01P ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of ZJ070NA-01P ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for ZJ070NA-01P ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%