M238HCJ-L31 Tested original new A+23.8 inch 1920×1080 LCD Display LCD monitor
Brand Name: Innolux
Model Number: M238HCJ-L31
China
Model:
M238HCJ-L31
Diagonal Size:
23.8 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 [FHD] 92PPI
Active Area:
527.04(H)×296.46(V) Mm
Outline Dim.:
543(H)×317.4(V)×11.6(D) Mm
Bezel Area:
530.2(H)×299.6(V) Mm
Weight:
2.27±0.27Kgs
Designed For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
M238HCJ-L31 Product details :
Innolux LCD SCREEN M238HCJ-L31
Manufacturer Innolux
Model Name M238HCJ-L31
Screen Size 23.8 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm) 543 × 317.4 × 11.6 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 530.2 × 299.6 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.27±0.27Kgs
Used for Desktop Monitor Industrial
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M238HCJ-L31 Payment terns:
3.Payment must be made within 3 days of the order.
M238HCJ-L31 Shippment & Packing
M238HCJ-L31 Tested original new A+23.8 inch 1920×1080 LCD Display LCD monitor 0
M238HCJ-L31 Shipment:
1.- We can ship the products all the world.
2.- DHL, FedEx, TNT, UPS, EMS, China Post, Hongkong Post are all available.
3.- The item will be sent out with 3days after receiving the payment.
5.- You can track the situation of your product on website after they are shipped out
M238HCJ-L31 Warranty:
3.- One we get the returned items, we will send the replaced ones back as soon as possible.
M238HCJ-L31 FAQ:
Q: Can You declare my order of M238HCJ-L31 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M238HCJ-L31 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of M238HCJ-L31 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of M238HCJ-L31 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%