R150XJE-L01 15 inch LCD panel support 1024*768 350 cd/m lvds input 60HZ 15 INCH LCD screen
Brand Name: Innolux
Model Number: R150XJE-L01
China
Panel Model:
R150XJE-L01
Panel Size:
15.0 Inch
Resolution:
1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Active Area(mm):
304.128 × 228.096 (H×V)
Outline(mm):
326.5 × 253.5 × 9.6 (H×V×D)
Viewing Angle:
85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth:
262K/16.2M 72% NTSC
Application:
Medical Imaging
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
R150XJE-L01 15 inch support 1024*768 350 cd/m lvds input 60HZ 15 INCH LCD screen
R150XJE-L01 Product details :
Innolux LCD SCREEN R150XJE-L01
Manufacturer Innolux
Model Name R150XJE-L01
Screen Size 15.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1024(RGB)×768 (XGA) 85PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 304.128 × 228.096 (H×V)
Outline(mm) 326.5 × 253.5 × 9.6 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 307.4 × 231.3 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 350 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 2500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 15/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode Super MVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 262K/16.2M 72% NTSC
Backlight WLED , 50K hours , With LED Driver
Mass 700±50g
Used for Medical Imaging
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -25 ~ 65 °C Operating Temp.: -10 ~ 65 °C
R150XJE-L01 Product Description:
R150XJE-L01 Return and feedback
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
R150XJE-L01 Payment Methods :
We accept T/T, West Union, PayPal , Escrow payment .
R150XJE-L01 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
R150XJE-L01 Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
R150XJE-L01 FAQ:
Q: How to make payment of R150XJE-L01 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of R150XJE-L01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can I pay my order of  via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
R150XJE-L01 Shippment & Packing
R150XJE-L01 15 inch LCD panel  support 1024*768  350 cd/m lvds input 60HZ 15 INCH LCD screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%