M238HCA-L5Z 1920×1080 23.8 inch LCD display screen for all-in-one PC
Brand Name: Innolux
Model Number: M238HCA-L5Z
China
Model:
M238HCA-L5Z
Diagonal Size:
23.8 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 [FHD] 92PPI
Active Area:
527.04(H)×296.46(V) Mm
Outline Dim.:
535(H)×313(V)×13(D) Mm
Support Color:
16.7M 72% NTSC
Weight:
2.27Kgs (Typ.)
Designed For:
Product Description
M238HCA-L5Z Product details :
Innolux LCD SCREEN M238HCA-L5Z
Manufacturer Innolux
Model Name M238HCA-L5Z
Screen Size 23.8 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm) 535 × 313 × 13 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight WLED , 40K hours , No Driver
Mass 2.27Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M238HCA-L5Z Payment:
1.- Please make sure your payment account is available before you bid the item.
please contact us firstly, we will help to solve it.
3.- If you have any special request about the details of item, please leave a note in your order.
M238HCA-L5Z Shippment & Packing
M238HCA-L5Z 1920×1080 23.8 inch LCD display screen for all-in-one PC 0
M238HCA-L5Z Packaging & Shipping:
1. WORLDWIDE SHIPPING including DHL, FedEx, UPS, TNT and EMS (Except some countries and APO/FPO)
2. Orders processed timely after the payment verification.
3. We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
M238HCA-L5Z Import Taxes or Duties:
afforded by buyer.
M238HCA-L5Z FAQ:
Q: If I order M238HCA-L5Z now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for M238HCA-L5Z ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of M238HCA-L5Z ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How can I trace my order of M238HCA-L5Z ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%