NJ070NA-23A Innolux 7 inch TFT LCD screen with 1024*600 LVDS cable and controller board for lcd panel
Brand Name: Innolux
Model Number: NJ070NA-23A
China
Panel Model:
NJ070NA-23A
Panel Size:
7.0 Inch
Resolution:
1024(RGB)×600 (WSVGA) 170PPI
Active Area(mm):
154.214 × 85.92 (H×V)
Outline(mm):
164.9 × 100 × 5.1 (H×V×D)
Viewing Angle:
75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10)
Color Depth:
262K/16.7M
Application:
Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
NJ070NA-23A Product details :
Innolux LCD SCREEN NJ070NA-23A
Manufacturer Innolux
Model Name NJ070NA-23A
Screen Size 7.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1024(RGB)×600 (WSVGA) 170PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 154.214 × 85.92 (H×V)
Outline(mm) 164.9 × 100 × 5.1 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 157.21 × 89.49 (H×V)
Treatment Hard coating
Luminance 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 75/75/70/75 (Typ.)(CR≥10)
Response 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K/16.7M
Backlight WLED , 20K hours , No Driver
Mass 140g (Typ.)
Used for Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins FPC
Voltage Supply 3.3/11/20/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
NJ070NA-23A Product Description:
NJ070NA-23A Contact us:
NJ070NA-23A Payment Methods :
We accept T/T, West Union, PayPal , Escrow payment .
NJ070NA-23A About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
NJ070NA-23A Refound or Replacement:
NJ070NA-23A FAQ:
Q: How to make payment of NJ070NA-23A ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of NJ070NA-23A ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of NJ070NA-23A ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Do you accept sample orders of NJ070NA-23A ?
A: Of course!sample order is welcome !
NJ070NA-23A Shippment & Packing
NJ070NA-23A Innolux 7 inch TFT LCD screen  with 1024*600  LVDS cable and controller board for lcd panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%