M215HCA-L5Z 21.5 inch LCD Panel 1920×1080 3-side Borderless display
Brand Name: Innolux
Model Number: M215HCA-L5Z
China
Model Name:
M215HCA-L5Z
Screen Size:
21.5 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Active Area(mm):
476.064 × 267.786 (H×V)
Outline(mm):
484.464 × 284.486 × 13.4 (H×V×D)
Luminance:
250 Cd/m² (Typ.)
Mass:
1.82±0.18Kgs
Used For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
M215HCA-L5Z Product details :
Innolux LCD SCREEN M215HCA-L5Z
Manufacturer Innolux
Model Name M215HCA-L5Z
Screen Size 21.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.064 × 267.786 (H×V)
Outline(mm) 484.5 × 284.4 × 13.4 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 4 strings WLED , 30K hours , No Driver
Mass 1.82±0.18Kgs
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M215HCA-L5Z Products and services:
&Our company mainly sales of LCD panel and touch screen,
& We have thousands of models and products.So we are able to meet consumer demand.
& we offer high quality, fast delivery, competitive price for our customers
& Please send your RFQ(request for quoting) to get latest price.
& Warranty of each part.
& Terms of Payment:Paypal,TT,Escrow,Western Union
M215HCA-L5Z Shippment & Packing
M215HCA-L5Z 21.5 inch LCD Panel 1920×1080 3-side Borderless display 0
M215HCA-L5Z Shipment:
1.- We can ship the products all the world.
2.- DHL, FedEx, TNT, UPS, EMS, China Post, Hongkong Post are all available.
3.- The item will be sent out with 3days after receiving the payment.
5.- You can track the situation of your product on website after they are shipped out
M215HCA-L5Z Warranty:
4.- One we get the returned items, we will send the replaced ones back as soon as possible.
M215HCA-L5Z FAQ:
Q: If I order M215HCA-L5Z now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Do you accept sample orders for M215HCA-L5Z ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can You declare my order of M215HCA-L5Z at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of M215HCA-L5Z ?
A: 90days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%