M195FGE-L23 19.0 inch lcd panel matte 1600×900 original new quality
Brand Name: Innolux
Model Number: M195FGE-L23
China
Model:
M195FGE-L23
Diagonal Size:
19.5 Inch
Pixel Format:
1600(RGB)×900 [HD+] 94PPI
Active Area:
432(H)×239.76(V) Mm
Outline Dim.:
452(H)×263(V)×11(D) Mm
Bezel Area:
435.3(H)×243.06(V) Mm
Weight:
1.40/1.45Kgs (Typ./Max.)
Designed For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
M195FGE-L23 Product details :
Innolux LCD SCREEN M195FGE-L23
Manufacturer Innolux
Model Name M195FGE-L23
Screen Size 19.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1600(RGB)×900 (HD+) 94PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 432 × 239.76 (H×V)
Outline(mm) 452 × 263 × 11 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 435.3 × 243.06 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 200cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 10S4P WLED , 40K hours , No Driver
Mass 1.45/1.50Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M195FGE-L23 Our Services:
1.Our Operation Orinciple:
1) Quality first, customer supreme.
2) Integrity management, credit highest.
2.Our service:
1) We provide professional one-stop electronic components supporting services.
M195FGE-L23 Payment Term:
M195FGE-L23 Shippment & Packing
M195FGE-L23 19.0 inch lcd panel matte 1600×900 original new quality 0
M195FGE-L23 Packaging:
M195FGE-L23 Shipping:
1. We always packing good , pls checking the the parcel when it arrived you before signing,
3. We will shipping out the item within 1-3days after paymetn confirmed,
M195FGE-L23 FAQ:
Q: Do you accept sample orders for M195FGE-L23 ?
A: Of course!sample order is welcome!
Q: If I order Innolux M195FGE-L23 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 1-2 working days after received your payment.
Q: How long will I receive my goods of M195FGE-L23 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order M195FGE-L23 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%