Brand New Original M101NWT2 R2 1024x600 LCD screen Display panel In Stock
Brand Name: IVO
Model Number: M101NWT2 R2
China
Model:
M101NWT2 R2
Diagonal Size:
10.1 Inch
Pixel Format:
1024(RGB)×600 [WSVGA] 117PPI
Active Area:
222.72(H)×125.28(V) Mm
Outline Dim.:
235(H)×143(V)×5.2(D) Mm
Bezel Area:
226.42(H)×128.48(V) Mm
Form Style:
Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Designed For:
Netbook PC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
M101NWT2 R2 Product details :
IVO LCD SCREEN M101NWT2 R2
Manufacturer IVO
Model Name M101NWT2 R2
Screen Size 10.1 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1024(RGB)×600 (WSVGA) 117PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 222.72 × 125.28 (H×V)
Outline(mm) 235 × 143 × 5.2 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 226.42 × 128.48 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10)
Response 3/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 262K 45% NTSC
Backlight WLED , 10K hours , With LED Driver
Outline Shape Wedge (PCBA Bent, T≥5.2mm)
Used for Netbook PC
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 6-bit) , 40 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M101NWT2 R2 NOTE:
M101NWT2 R2 Shippment & Packing
Brand New Original M101NWT2 R2 1024x600 LCD screen Display panel In Stock 0
M101NWT2 R2 Shipping:
M101NWT2 R2 After-sales service:
A. The product warranty period is 90 days.
M101NWT2 R2 We Promise:
1. Your inquiry related to our products or price will be replied as soon as possible.
2. 12 months warranty and free replacement within warranty period.
3. All the products are 100% brand new with original.
4. High quality, reasonable price and on time delivery.
M101NWT2 R2 FAQ:
Q: Do you accept sample orders for M101NWT2 R2 ?
A: Of course!sample order is welcome!
Q: If I order IVO M101NWT2 R2 now,when will you ship the goods ?
A: The order will be shipped within 1-2 working days after received your payment.
Q: I do not find the LCD I am looking for in the website, what should I do ?
A: You can give us some pictures,we have a lot of LCD out of shelves.
Q: Can You declare my order of lcd panel M101NWT2 R2 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%