MV238FHM-N20 BOE 23.8 Inch Laptop LCD Screen Panel High Resolution RGB 1920X1080
Brand Name: BOE
Model Number: MV238FHM-N20
China
Model Name:
MV238FHM-N20
Screen Size:
23.8 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Active Area(mm):
527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm):
535 × 313 × 13.2 (H×V×D)
Response:
14 (Typ.)(G To G) Ms
Mass:
2.20Kgs (Typ.)
Designed For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
MV238FHM-N20 laptop lcd screen panel
BOE laptop lcd screen panel
Product Description
MV238FHM-N20 BOE 23.8 inch laptop lcd screen panel tft-lcd desktop display high resolution 1920(RGB)×1080 panel
MV238FHM-N20 Product details :
2 : Price can be negotiable based on quantity; delivery terms;
3 : Samples: We can offer samples ,but we kindly ask you pay for samples and the freight.
5: Package: All the items will be packed very well to avoid damage.
BOE LCD SCREEN MV238FHM-N20
Manufacturer BOE
Model Name MV238FHM-N20
Screen Size 23.8 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm) 535 × 313 × 13.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 74% NTSC
Backlight 3 strings WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.20Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
MV238FHM-N20 Our Services:
1. Reply emails within 24 hours.
2. Good service after sold.
3. Fast shipping, goods to be sent out within 3 working days after payment.
4. Check one by one to make sure each one is A grade, without scratches or other problems.
5. Testing before shipment.
MV238FHM-N20 Payment Term:
T/T,Western Union,MoneyGram,PayPal
Our business our is Monday to Friday 10:00AM to 6:00PM Central Time.
MV238FHM-N20 Shippment & Packing
MV238FHM-N20 BOE 23.8 Inch Laptop LCD Screen Panel High Resolution RGB 1920X1080 0
MV238FHM-N20 PACKAGE:
Standard export carton packing.
MV238FHM-N20 DELIVERY TIME:
3-20 days after confirming order,detail delivery date should be decided according to
production season and order quantity.
MV238FHM-N20 Return & Replacement/Exchange policy:
MV238FHM-N20 FAQ:
Q: Can You declare my order of MV238FHM-N20 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of MV238FHM-N20 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of MV238FHM-N20 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%