19.0 Inch LCD Screen Display RGB 1280X1024 SXGA 86PPI LG LM190E05-SL03
Brand Name: LG.Philips LCD
Model Number: LM190E05-SL03
China
Panel Model:
LM190E05-SL03
Panel Size:
19.0"
Resolution:
1280(RGB)×1024, SXGA, 86PPI
Display Area:
376.32(W)×301.056(H) Mm
Bezel Opening:
380.3(W)×305.0(H) Mm
Outline Size:
396(W)×324(H)×20.5(D) Mm
Weight:
2.97/3.12Kgs (Typ./Max.)
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LM190E05-SL03 LCD Screen Display
SXGA LCD Screen Display
Product Description
LM190E05-SL03 Original A+ Grade 19.0 inch 1280 (RGB)*1024 LCD Screen Display for LG
LM190E05-SL03 Product details :
LG.Philips LCD LCD Screen LM190E05-SL03
Manufacturer LG.Philips LCD
Model Name LM190E05-SL03
Screen Size 19.0 inch
Panel type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 1280(RGB)×1024, SXGA, 86PPI
Pixel layout RGB vertical bar
Display area 376.32(W)×301.056(H) mm
Viewable area 380.3(W)×305.0(H) mm
physical dimension 396(W)×324(H) ×20.5(D) mm
Surface treatment Matte, Hard coating (3H)
Panel brightness 230 cd/m2 (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Operating mode IPS, normally black display, transmissive
Best perspectivew Full view
Reaction time 7/11 (Typ.)(Tr/Td); 14 (Typ.)(G to G) ms
Display color 16.7M, 71% NTSC
type of light source 4 pcs CCFL, 40K hours, without driver
working frequency 60Hz
Panel weight 2.97/3.12Kgs (Typ./Max.)
Signal interface LVDS (2 ch, 8-bit), 30 pins, connector
Drive screen voltage 12.0V (Typ.)
working environment Working: 0 ~ 50 °C; Storage: -20 ~ 60 °C
LM190E05-SL03 Kindly Reminder:
LM190E05-SL03 Payment:
T/T (Wire Transfer)/Western Union/Paypal ,Escrow, ALI Trade Assurance .
LM190E05-SL03 Shipping and Package :
19.0 Inch LCD Screen Display RGB 1280X1024 SXGA 86PPI LG LM190E05-SL03 0
LM190E05-SL03 Shipping details:
& We will ship the items within 2 working days after receive the payment.
& We can ship to you by DHL/ UPS/EMS/Fedex. Please contact us and we will use your preferred ways.
& we only ship according to the shipping address unless you contact us to change it.
LM190E05-SL03 Guarantee and Refund:
1. All items are in good condition.
LM190E05-SL03 FAQ:
Q: Can You declare my order of LM190E05-SL03 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM190E05-SL03 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How to make payment of LM190E05-SL03 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How can I trace my order of LM190E05-SL03 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%