M280DGJ-L30 28 Inch 4k LCD Panel 3840x2160 IPS LCD Display For Desktop Monitor
Brand Name: Innolux
Model Number: M280DGJ-L30
China
Panel Model:
M280DGJ-L30
Panel Size:
28.0 Inch
Resolution:
3840(RGB)×2160 (UHD) 157PPI
Display Area:
626.93 × 347.28 (H×V)
Bezel Opening:
626.93 × 347.28 (H×V)
Outline Size:
648.9 × 369.3 × 20.85 (H×V×D)
Color Depth:
1.07B 72% NTSC
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
M280DGJ-L30 4k lcd panel
Antiglare 4k lcd panel
Desktop Monitor IPS LCD Display
Product Description
M280DGJ-L30 Product details :
Innolux LCD SCREEN M280DGJ-L30
Manufacturer Innolux
Model Name M280DGJ-L30
Screen Size 28.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 3840(RGB)×2160 (UHD) 157PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 620.93 × 341.28 (H×V)
Outline(mm) 648.9 × 369.3 × 20.85 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 626.93 × 347.28 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 300 (Typ.)(cd/m²)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 1.07B 72% NTSC
Backlight 4 strings WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.91/3.10Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type V-by-One 8 lane , 51 pins Connector
Voltage Supply 12.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M280DGJ-L30 Ransaction:
M280DGJ-L30 Abount Shipping Information:
We will ship out your items within 1-5 business days after the payment is cleared.
M280DGJ-L30 Return :
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
M280DGJ-L30 FAQ:
Q: How to order M280DGJ-L30 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: What happen if lcd screen M280DGJ-L30 I received can't work ?
Q: How long the warranty of TFT-LCD M280DGJ-L30 ?
A: 90 DAYS.
M280DGJ-L30 Shipping and Package :
M280DGJ-L30 28 Inch 4k LCD Panel 3840x2160 IPS LCD Display For Desktop Monitor 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%