M238HCJ-L3N LCD Screen Display Panel Symmetry AAS Normally Black Transmissive
Brand Name: Innolux
Model Number: M238HCJ-L3N
China
Panel Model:
M238HCJ-L3N
Panel Size:
23.8 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Display Area:
527.04 × 296.46 (H×V)
Outline Size:
540.24 × 316.66 × 11.95 (H×V×D)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Min.) (TM)
Color Depth:
16.7M 72% NTSC
Application:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
AAS LCD Screen Display Panel
Symmetry LCD Screen Display Panel
Product Description
M238HCJ-L3N 23.8 inch with full viewing angle use for multi touch table display
M238HCJ-L3N Product details :
Innolux LCD SCREEN M238HCJ-L3N
Manufacturer Innolux
Model Name M238HCJ-L3N
Screen Size 23.8 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm) 540.24 × 316.66 × 11.95 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 530.24 × 299.66 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 4 strings WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.30Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M238HCJ-L3N 23.8 inch; 24 inch AAS normally black tft lcm with full viewing angle use for multi touch table display
M238HCJ-L3N Helpful Information:
M238HCJ-L3N Packing :
M238HCJ-L3N Please Noted
we are not responsible for any customsduty or import tax .
M238HCJ-L3N Shipping :
1. Standard transportation and distribution by express line.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 10-20 calendar days .
M238HCJ-L3N Return Policy :
We only accept the original package. Please make sure the item have no man-made damage
M238HCJ-L3N Rev.C1 FAQ:
Q: Can you tested the M238HCJ-L3N before shipping ?
A: Of course , our lcd panel M238HCJ-L3N was Strictly tested before shipping.
Q: How to order Innolux M238HCJ-L3N ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: What happen if the lcd panel M238HCJ-L3N I received can't work ?
Q: Are you manufactory or trade company?
M238HCJ-L3N Shipping and Package :
M238HCJ-L3N LCD Screen Display Panel Symmetry AAS Normally Black Transmissive 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%