M238HCA-L3B innolux 23.8 inch desktop monitor lcd 1920*1080 TFT LCD display panel H-DMI to LVDS Driver board
Brand Name: Innolux
Model Number: M238HCA-L3B
China
Panel Model:
M238HCA-L3B
Panel Size:
23.6 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Display Area:
527.04 × 296.46 (H×V)
Outline Size:
535 × 313 × 13.2 (H×V×D)
Contrast Ratio:
1000 : 1 (Min.) (TM)
Color Depth:
16.7M 72% NTSC
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
M238HCA-L3B innolux 23.8 inch desktop monitor lcd 1920*1080 TFT LCD display
M238HCA-L3B Product details :
Innolux LCD SCREEN M238HCA-L3B
Manufacturer Innolux
Model Name M238HCA-L3B
Screen Size 23.8 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 92PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 527.04 × 296.46 (H×V)
Outline(mm) 535 × 313 × 13.2 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Min.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 8/7 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.04/2.27/2.4Kgs (Min./Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M238HCA-L3B Helpful Information:
M238HCA-L3B Packing :
M238HCA-L3B Please Noted
we are not responsible for any customsduty or import tax .
M238HCA-L3B Shipping :
1. Standard transportation and distribution by express line.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 10-20 calendar days .
M238HCA-L3B FEEDBACK:
Your satisfaction is our goal, your feedback is very important to us.
M238HCA-L3B After-sales service:
This product warranty for 6 months from the date of receipt of the customer,
the human factor damage is not covered by the warranty
the seller is not covered by the warranty shipping costs
the refund will be return after the return parcel received.all goods are labeling
identification do not tear, Otherwise will be no warranty, thank you for your understanding.
M238HCA-L3B Rev.C1 FAQ:
Q: Can you test the lcd panel M238HCA-L3B before shipping ?
A: Yes , of course , don't worry , our item was tested ok before shipping .
Q: Do you accept the sample order M238HCA-L3B?
A: Yes , sample order is welcome.
Q: Can you declared low value of my order M238HCA-L3B ?
A: Yes , we can , you can tell us before shipping .
Q: How long the warranty of lcd M238HCA-L3B ?
A: 90 days .
M238HCA-L3B Shipping and Package :
M238HCA-L3B innolux 23.8 inch  desktop monitor lcd 1920*1080 TFT LCD display panel H-DMI to LVDS Driver board 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%