M236HJJ-P02 Rev.C1 Laptop Screen 23..6 Inch Led 1920*1080 30 pins Connector
Brand Name: Innolux
Model Number: M236HJJ-P02 Rev.C1
China
Panel Model:
M236HJJ-P02 Rev.C1
Panel Size:
23.6 Inch
Resolution:
1920(RGB)×1080 (FHD) 93PPI
Display Area:
521.28 × 293.22 (H×V)
Outline Size:
534.28 × 306.252 (H×V×D)
Contrast Ratio:
3000 : 1 (Typ.) (TM)
Color Depth:
16.7M 72% NTSC
Application:
Product Description
M236HJJ-P02 Rev.C1 Product details :
Innolux LCD SCREEN M236HJJ-P02 Rev.C1
Manufacturer Innolux
Model Name M236HJJ-P02 Rev.C1
Screen Size 23.6 inch
Screen Type CELL , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 93PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 521.28 × 293.22 (H×V)
Outline(mm) 534.28 × 306.252 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 3%), Hard coating (3H)
Luminance 0cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 10 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode Super MVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight No B/L
Mass TBD
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
D-IC Detail COF Built-in 6 source chips
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M236HJJ-P02 Rev.C1 Helpful Information:
M236HJJ-P02 Rev.C1 Packing :
M236HJJ-P02 Rev.C1 Please Noted
we are not responsible for any customsduty or import tax .
M236HJJ-P02 Rev.C1 Shipping :
1. Standard transportation and distribution by express line.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 10-20 calendar days .
M236HJJ-P02 Rev.C1 Noted:
All products will be tested before shipping
from china, the buyer must pay the return cost by EMS only,please don't order if you don't accept
M236HJJ-P02 Rev.C1 FAQ:
Q: How long will I receive my goods M236HJJ-P02 Rev.C1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M236HJJ-P02 Rev.C1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
M236HJJ-P02 Rev.C1 Shipping and Package :
M236HJJ-P02 Rev.C1 Laptop Screen 23..6 Inch Led 1920*1080  30 pins Connector 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%