M215HNE-L30 Rev.C1 21.5 inch desktop monitor computer lcd screen 1920*1080 FHD TFT LCD display panel
Brand Name: Innolux
Model Number: M215HNE-L30 Rev.C1
China
Model Name:
M215HNE-L30 Rev.C1
Screen Size:
21.5 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Active Area(mm):
476.064 × 267.786 (H×V)
Outline(mm):
495.6 × 292.2 × 12 (H×V×D)
Color Depth:
16.7M 72% NTSC
Mass:
1.80/1.85Kgs (Typ./Max.)
Used For:
Desktop Monitor
Product Description
M215HNE-L30 Rev.C1 21.5 inch desktop monitor computer lcd screen
M215HNE-L30 Rev.C1 Product de tails :
Innolux LCD SCREEN M215HNE-L30 Rev.C1
Manufacturer Innolux
Model Name M215HNE-L30 Rev.C1
Screen Size 21.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.064 × 267.786 (H×V)
Outline(mm) 495.6 × 292.2 × 12 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 479.84 × 271.3 (H×V)
Treatment Antiglare, Hard coating (3H)
Luminance 250cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 15/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode Super MVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 4 strings WLED , 40K hours , No Driver
Mass 1.80/1.85Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
welcome :
M215HNE-L30 Rev.C1 Rev.C5 Shipping:
 (Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 10-25 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
M215HNE-L30 Rev.C1 Before order:
M215HNE-L30 Rev.C1 International Orders:
1.Buyer is responsible for all customs fees and import taxes.
M215HNE-L30 Rev.C1 About shipping method:
M215HNE-L30 Rev.C1 Rev.C5 FAQ:
Q: How can I trace my order of M215HNE-L30 Rev.C1 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M215HNE-L30 Rev.C1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Do you accept sample orders of M215HNE-L30 Rev.C1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of M215HNE-L30 Rev.C1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
M215HNE-L30 Rev.C1 Shipping and Package :
M215HNE-L30 Rev.C1 21.5 inch desktop monitor computer lcd screen 1920*1080 FHD TFT LCD display panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%