M215HCJ-L3N Innolux 21.5 inch display monitor with 1920x1080 resolution for computer screen panel
Brand Name: Innolux
Model Number: M215HJJ-P02
China
Model Name:
M215HJJ-P02
Screen Size:
21.5 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Active Area(mm):
476.064 × 267.786 (H×V)
Outline(mm):
487.664 × 279.286 × 1.29 (H×V×D)
Color Depth:
16.7M 72% NTSC
Mass:
400g (Typ.)
Used For:
Desktop Monitor
Product Description
M215HJJ-P02 High Brightness 2000nit 1920x1080 LCD Screen
M215HJJ-P02 Product de tails :
Innolux LCD SCREEN M215HJJ-P02
Manufacturer Innolux
Model Name M215HJJ-P02
Screen Size 21.5 inch
Screen Type CELL , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.064 × 267.786 (H×V)
Outline(mm) 487.664 × 279.286 × 1.29 (H×V×D)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 0cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 3000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 20/5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode MVA, Normally Black, Transmissive
Glass Thickness 0.50+0.50 mm
Transmissivity 4.46% (Typ.)(with Polarizer)
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight No B/L
Mass 400g (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
M215HJJ-P02 High Brightness 2000nit 1920x1080 LCD Screen with HD-MI VGA DVI LCD Controller Board
welcome :
M215HJJ-P02 Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 10-25 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
M215HJJ-P02 Return:
M215HJJ-P02 Reminder :
M215HJJ-P02 FAQ:
Q: Can I pay my order of M215HJJ-P02 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can You declare my order of M215HJJ-P02 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M215HJJ-P02 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
M215HJJ-P02 Shipping and Package :
M215HCJ-L3N Innolux 21.5 inch display monitor with 1920x1080 resolution for computer screen panel 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%