| Model Number: | M215HCJ-L3N |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
M215HCJ-L3N Innolux 21.5 inch display monitor with 1920x1080 resolution for computer screen panel
M215HCJ-L3N Product details :
| Innolux LCD SCREEN M215HCJ-L3N | |
| Manufacturer | Innolux |
| Model Name | M215HCJ-L3N |
| Screen Size | 21.5 inch |
| Arrangement | RGB Vertical Stripe |
| Active Area(mm) | 476.064 × 267.786 (H×V) |
| Outline(mm) | 489.3 × 287 × 13.3 (H×V×D) |
| Bezel Area(mm) | 479.3 × 270.9 (H×V) |
| Treatment | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Luminance | 250cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 1000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response | 8/7 (Typ.)(Tr/Td) ms |
| Good View at | Symmetry |
| Work Mode | AAS, Normally Black, Transmissive |
| Color Depth | 16.7M 72% NTSC |
| Backlight | 4 strings WLED , 30K hours , No Driver |
| Mass | 1.85±0.19Kgs |
| Used for | Desktop Monitor |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Touchscreen | Without |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector |
| Voltage Supply | 5.0V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |
welcome :
M215HCJ-L3N Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 10-25 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
M215HCJ-L3N Return:
M215HCJ-L3N Packing :
M215HCJ-L3N FAQ:
Q: How to order Innolux M215HCJ-L3N ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: When will ship my order M215HCJ-L3N ?
A: The order are shipped within 1-2 working days after received the payment.
Q: What happen if M215HCJ-L3N I received can't work ?
Q: How long the warranty of 21.5 inch TFT-LCD M215HCJ-L3N ?