M215HGE-L23 Lcd Monitors 21.5 inch 1920x1080 TFT LCD Panel Screen Display
Brand Name: Innolux
Model Number: M215HGE-L23
China
Model Name:
M215HGE-L23
Screen Size:
21.5 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Active Area(mm):
476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm):
495.6 × 292.2 × 11.5 (H×V×D)
Bezel Area(mm):
479.8 × 271.3 (H×V)
Mass:
2.10/2.16Kgs (Typ./Max.)
Used For:
Desktop Monitor
Product Description
 M215HGE-L23 Product details :
Innolux LCD SCREEN M215HGE-L23
Manufacturer Innolux
Model Name M215HGE-L23
Screen Size 21.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm) 495.6 × 292.2 × 11.5 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 479.8 × 271.3 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 200cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/20/45 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 11S4P WLED , 40K hours , No Driver
Mass 2.10/2.16Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
welcome :
M215HGE-L23 Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 10-25 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
M215HGE-L23 Return:
M215HGE-L23 Shipping :
1, Shipping via AliExpress Standard Shipping.
2, We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3, Normally , you can get the goods within 10-20 calendar days .
M215HGE-L23 FAQ:
Q: Can I pay my order of M215HGE-L23 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of M215HGE-L23 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of M215HGE-L23 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
M215HGE-L23 Shipping and Package :
M215HGE-L23  Lcd Monitors 21.5 inch  1920x1080 TFT LCD Panel Screen Display 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%