LQ231U1LW31 New Original 23.1 inch TFT 1600(RGB)×1200 LCD Display Screen
Brand Name: Sharp
Model Number: LQ231U1LW31
China
Model Name:
LQ231U1LW31
Screen Size:
23.1 Inch
Pixel Number:
1600(RGB)×1200 (UXGA) 86PPI
Active Area(mm):
470.4 × 352.8 (H×V)
Outline(mm):
530 × 431.5 (H×V×D)
Bezel Area(mm):
476.4 × 358.8 (H×V)
Mass:
4.50Kgs (Max.)
Used For:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ231U1LW31
manufacturer SHARP
Model Name LQ231U1LW31
screen size 23.1 inch
Screen type a-Si TFT-LCD LCM
Resolution 1600(RGB)×1200(UXGA) 86PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 470.4 × 352.8 (H×V) mm
visible size 476.4 × 358.8 (H×V) mm
physical dimension 530 × 431.5 (H×V×D) mm
surface Matte (Haze 40%), Hard coating (2H)
Brightness 500 (Typ.)(cd/m²)
Contrast 600 : 1 (Typ.) (TM)
Optical mode ASV, Normally Black, Transflective
Viewing angle 85/85/85/85 (Min.)(CR≥10)
Responding time 12 (Typ.)(Tr+Td); 8 (Typ.)(G to G) ms
Number of color 16.7M , 62% NTSC
Backlight type WLED , 50K hours, with LED driver
Panel weight 4.5kg (Typ.)
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system OpenLDI , terminal, 31 pins
Supply voltage 5.0V (Typ.)
Maximum rating Working: -20 ~ 70 °C Storage: -30 ~ 80 °C
welcome LQ231U1LW31 :
LQ231U1LW31 Shipping and Package :
LQ231U1LW31 New Original 23.1 inch TFT 1600(RGB)×1200 LCD Display Screen 0
LQ231U1LW31 Shipping:
(Please note:business/working days:NOT including the weekend nor the holidays.)
To most of the countries: 10-25 business days (such as Germany, Spain, Swden, Switzerland etc.)
To the USA, UK and Australia: 7-18 business days
To Russia: 25-60 business days due to Russia post is very slow
For faster delivery,please contact us for express details.
LQ231U1LW31 Return:
LQ231U1LW31 FAQ:
Q: Can You declare my order of LQ231U1LW31 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: How to make payment of LQ231U1LW31 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How can I trace my order of LQ231U1LW31 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%