LQ201U1LW31 Original 20.1 inch 1600×1200 LCD Display for military Application
Brand Name: Sharp
Model Number: LQ201U1LW31
China
Model:
LQ201U1LW31
Diagonal Size:
20.1 Inch
Pixel Format:
1600(LCR)×1200 [UXGA] 99PPI
Active Area:
408(H)×306(V) Mm
Outline Dim.:
436(H)×335(V)×21.2(D) Mm
Bezel Area:
413.2(H)×311.2(V) Mm
Weight:
2.40Kgs (Max.)
Application:
Medical Imaging
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
Product details :
SHARP LCD SCREEN LQ201U1LW31
manufacturer SHARP
Model Name LQ201U1LW31
screen size 20.1 inch
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1600(RGB)×1200(UXGA) 99PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 408 × 306 mm (H×V)
visible size 413.2 × 311.2 mm (H×V)
physical dimension 436 × 335 × 21.2 mm (H×V×D)
surface Matte (Haze 40%), Hard coating (2H)
Brightness 1000 (Typ.)
Contrast 1400 : 1 (Typ.) [Transmission]
Optical mode ASV, Normally Black, Transflective
Viewing angle 85/85/85/85 (Min.)(CR≥10)
Responding time 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Number of color grayscale
Backlight type WLED , 50K hours, with LED driver
Panel weight 2.40kg (Typ.)
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system LVDS (2 ch, 8-bit) , terminal, 30 pins
Supply voltage 12.0V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -25 ~ 60 °C Operating temperature: 0 ~ 60 °C
LQ201U1LW31 Payment and Tax:
1.Paypal is perferred and safety
3.The order will be cancelled beyond 7 business days on unpaid station.
LQ201U1LW31 Shipping and Package :
LQ201U1LW31 Original 20.1 inch 1600×1200 LCD Display for military Application 0
LQ201U1LW31 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
LQ201U1LW31 Return & Warranty:
LQ201U1LW31 FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ201U1LW31 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of LQ201U1LW31 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of LQ201U1LW31 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%