M200FGE-L20 Laptop LED LCD screen 30PIN 1600*900 matte pantalla all in one laptop parts
Brand Name: Innolux
Model Number: M200FGE-L20
China
Model Name:
M200FGE-L20
Screen Size:
20.0 Inch
Pixel Number:
1600(RGB)×900 (HD+) 91PPI
Active Area(mm):
442.8 × 249.075 (H×V)
Outline(mm):
462.8 × 272 × 11 (H×V×D)
Bezel Area(mm):
446.8 × 253.2 (H×V)
Mass:
1.63/1.80Kgs (Typ./Max.)
Used For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
Product details :
Chimei Innolux LCD SCREEN M200FGE-L20
Manufacturer Chimei Innolux
Model Name M200FGE-L20
Screen Size 20.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1600(RGB)×900 (HD+) 91PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 442.8 × 249.075 (H×V)
Outline(mm) 462.8 × 272 × 11 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 446.8 × 253.2 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 10S4P WLED , 50K hours , No Driver
Mass 1.63/1.80Kgs (Typ./Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Driver IC list Built-in COF 5 source chips
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
We Promise to:
1:Only sell the best consumer goods and ensure the highest quality possible.
2:Deliver goods to our customers all over the world with speed and precision
Customer Service Policy:
We are more than happy to answer any questions that you have, please contact with
1:Orders processed timely after the payment verification.
2:We only ship to confirmed order addresses. Your order address MUST MATCH your Shipping address.
M200FGE-L20 Payment and Shipment
2. Item will be shipped out within 1-3 days.
5. Delivery time:
--via DHL, Fedex, UPS: 3-7 working days
--via EMS: 7-15 working days
--via Air Mail or Parcel: 10-30 working days (sometimes longer)
NOTICE: delivery time should not be considered as an aspect of your feedback.
M195FGE-L20 Warranty:
1. We take 90 days warranty from the shipping date , no matter what quality problem it's .
M200FGE-L20 FAQ:
Q: How to make payment of M200FGE-L20 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of M200FGE-L20 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can You declare my order of M200FGE-L20 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
M195FGE-L20 Shipping and Package :
M200FGE-L20 Laptop LED LCD screen 30PIN 1600*900 matte pantalla all in one laptop parts 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%