TM050JDHG33 LCD Module Replacement With Touch Screen For Zebra Motorola TC51 TC510K TC56
Brand Name: TIANMA
Model Number: TM050JDHG33
China
Panel Model:
TM050JDHG33
Panel Size:
5.0"
Resolution:
720(RGB)×1280, WXGA, 294PPI
Display Area:
62.1(W)×110.4(H) Mm
Outline Size:
65.4(W)×118.9(H) ×1.8(D) Mm
Lamp Type:
6S2P WLED , 20K Hours , Without Driver
Panel Weight:
TBD
Application:
Mobile Phone / Handheld & PDA
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
TM050JDHG33 LCD Module Replacement
MIPI LCD Module Replacement
Product Description
Product details :
TIANMA LCD SCREEN TM050JDHG33
Manufacturer TIANMA
Model Name TM050JDHG33
Screen Size 5.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 720(RGB)×1280 (WXGA) 294PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 62.1 × 110.4 (H×V)
Outline(mm) 65.4 × 118.9 × 1.8 (H×V×D)
Treatment Clear, Hard coating
Luminance 600cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 30 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode SFT, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 70% NTSC
Backlight 6S2P WLED , 20K hours , No Driver
Mass TBD
Used for Mobile Phone / Handheld & PDA
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type MIPI (4 data lanes) , Connector 34 pins
Voltage Supply 1.8/2.8V (Typ.)(VDDIO/VCC)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 70 °C
Useful news:
Payment:
We accept Escrow ,Credit Card , Paypal,and so on
Shipping and Package :
TM050JDHG33 LCD Module Replacement With Touch Screen For Zebra Motorola TC51 TC510K TC56 0
About the transportation:
Reminder:
Russian Friend Pay Attention Please !!!
Please fill in receiver's full name in the order due to new policy of Russian customs,
otherwise you probably won't receive package finally .
We are not responsible for nondelivery caused by that client don't provide
enough information when making order.
2.order will be shipped out in 2-7working days
3.Arrial time:30-60days, or even more.depends on the post service in your country.
If you didn't receive our product within 60 days, hope you can wait a few days more.
FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TM050JDHG33 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of TM050JDHG33 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty .
Q: Can I pay my order of TM050JDHG33 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%