20.0 inch new and original LCD Screen for computer LTM200KT03
Brand Name: SAMSUNG
Model Number: LTM200KT03
China
Model Name:
LTM200KT03
Screen Size:
20.0 Inch
Pixel Number:
1600(RGB)×900 (HD+) 91PPI
Active Area(mm):
442.8 × 249.075 (H×V)
Outline(mm):
462.8 × 272 × 17.5 (H×V×D)
Bezel Area(mm):
446.8 × 253.2 (H×V)
Mass:
2.60Kgs (Max.)
Used For:
Product Description
Product details :
SAMSUNG LCD Screen LTM200KT03
Manufacturer SAMSUNG
Model Name LTM200KT03
Screen Size 20.0 inch
Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1600(RGB)×900 (HD+) 91PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 442.8 × 249.075 (H×V)
Outline(mm) 462.8 × 272 × 17.5 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 446.8 × 253.2 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 5 (Typ.)(Tr+Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 2 pcs CCFL , 50K hours , No Driver
Mass 2.60Kgs (Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -25 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
100% Tested Before Shipping.
We promise:
- Your inquiry related to our products or prices will be replied in 12 hours.
- Protection of your sales area, ideas of design and all your private information.
- Best quality and competitive price.
Payment:
1. T/T (Wire Transfer)
2. Western Union
3. Moneygram
4. Paypal
Shipping and Package :
20.0 inch new and original LCD Screen for computer LTM200KT03 0
Delivery time: Delivery the goods Within 3-7days after payment
Shipping: DHL,UPS,EMS,FEDEX and TNT service and fast(2-4days).
Tracking number will be provide for checking the shipping details
Shipping:
3, Shipment will be made within 3 business days after the payment received.
4, We will test each panel strictly before shipping and make very good package of it.
FAQ:
Q: Can You declare my order of LTM200KT03 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LTM200KT03 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of LTM200KT03 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods LTM200KT03 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%