Original for Samsung 19.0 inch CCFL LCD Display Panel LTM190E4-L02 LCD Screen
Brand Name: SAMSUNG
Model Number: LTM190E4-L02
China
Panel Model:
LTM190E4-L02
Panel Size:
19.0"
Resolution:
1280(RGB)×1024, SXGA, 86PPI
Display Area:
376.32(W)×301.056(H) Mm
Bezel Opening:
380.2(W)×305.0(H) Mm
Outline Size:
396(W)×324(H) ×17(D) Mm
Panel Weight:
2.55Kgs (Max.)
Product Description
Product details :
SAMSUNG LCD SCREEN LTM190E4-L02
Manufacturer SAMSUNG
Model Name LTM190E4-L02
Screen Size 19.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1280(RGB)×1024 (SXGA) 86PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 376.32 × 301.056 (H×V)
Outline(mm) 396 × 324 × 17 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 380.2 × 305.0 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 44%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 13/7(Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode PVA, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 100% sRGB
Backlight 4 pcs CCFL , 50K hours , No Driver
Mass 2.55Kgs (Max.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , Connector 30 pins
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 65 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
Payment:
We usually use T/T(Bank wire transfer).
L/C (Letter of Credit) at sight
Western Union,PayPal,Escrow etc...
Shipping and Package :
Original for Samsung 19.0 inch CCFL LCD Display Panel LTM190E4-L02 LCD Screen 0
Shipmen:
4. Any import fees or charges are the buyer's responsibility.
Delivery Time:
In stock,ship within 3 days.
Quality Guarantee:
100% New and Original
30-360 Days quality warranty
Refund&Return:
If you have any other questions please feel free to contact us in any time !
FAQ:
Q: Can You declare my order of LTM190E4-L02 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of LTM190E4-L02 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods LTM190E4-L02 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of LTM190E4-L02 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%