8.0 inch 800×1280 TV080WXM-NS0 ft lcd screen module automotive display
Brand Name: BOE
Model Number: TV080WXM-NS0
China
Panel Model:
TV080WXM-NS0
Panel Size:
8.0"
Resolution:
800(RGB)×1280, WXGA, 188PPI
Display Area:
107.64(W)×172.224(H) Mm
Outline Size:
114.65(W)×183.929(H) ×3.99(D) Mm
Display Colors:
16.7M 55% NTSC
Panel Weight:
101±5g
Application:
Pad & Tablet
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
Product details :
BOE LCD SCREEN TV080WXM-NS0
Manufacturer BOE
Model Name TV080WXM-NS0
Screen Size 8.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 141PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 107.64 × 172.224 (H×V)
Outline(mm) 114.65 × 183.929 × 3.99 (H×V×D)
Treatment Hard coating, Antireflection
Luminance 450 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 900 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 55% NTSC
Backlight 8S3P WLED , 15K hours , No Driver
Mass 101±5g
Used for Pad & Tablet
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type MIPI (4 data lanes) , Connector 34 pins
Voltage Supply 1.8/5.4/-5.4V (Typ.)(VDD1/PVDD/NVDD)
Max. Ratings Storage Temp.: -30 ~ 80 °C Operating Temp.: -20 ~ 65 °C
Before buying:
Shipping and Package :
8.0 inch 800×1280 TV080WXM-NS0 ft lcd screen module automotive display 0
Shipping Details:
Other:
1. We are not responsible for any duties or import duties.
Returns:
1: If the item is returned in its original state, it will receive a full refund.
2: No refund for damaged or missing parts.
FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of TV080WXM-NS0 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of TV080WXM-NS0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods TV080WXM-NS0?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of TV080WXM-NS0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%