MV195WGM-N10 LCD Screen Display Panel 1440×900 19.5 Inch For Lenovo Horizon2S A3300
Brand Name: BOE
Model Number: MV195WGM-N10
China
Panel Model:
MV195WGM-N10
Panel Size:
19.5"
Resolution:
1440(RGB)×900, WXGA+, 87PPI
Display Area:
418.608(W)×262.35(H) Mm
Bezel Opening:
422.2(W)×265.9(H) Mm
Outline Size:
444.22(W)×286.6(H) ×10.7(D) Mm
Weight:
1.64Kgs (Typ.)
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
MV195WGM-N10 LCD Screen Display Panel
Lenovo Horizon2S LCD Screen Display Panel
LVDS LCD Screen Display Panel
Product Description
Original New MV195WGM-N10 1440×900 19.5 inch LCD display screen for Lenovo Horizon2S A3300
Product details :
BOE LCD SCREEN MV195WGM-N10
Manufacturer BOE
Model Name MV195WGM-N10
Screen Size 19.5 inch
Screen Type LCM, a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1440(RGB)×900, WXGA+, 87PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 418.608(W)×262.35(H) mm
Outline(mm) 444.22(W)×286.6(H) ×10.7(D) mm
Bezel Area(mm) 422.2(W)×265.9(H) mm
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Response 14 (Typ.)(G to G) ms
Good View at Symmetry
Work Mode ADS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 16S2P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 1.64Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
2 : Price can be negotiable based on quantity; delivery terms;
3 : Samples: We can offer samples ,but we kindly ask you pay for samples and the freight.
5: Package: All the items will be packed very well to avoid damage.
Our Advantages:
♥ Solve your problems within 24 hours
♥ Very strict quanlity control for each step
♥ All LCD Screen are 100% inspection
♥ Own 8 years experience on LCD Screen
♥ Professional technologic team and sale team
♥ Satisfactory pre-sale service & after-sale services
♥ Special packaging for protecting your LCD Screen
♥ 6 months warranty and free replacement within warranty period
Shipping and Package :
MV195WGM-N10 LCD Screen Display Panel 1440×900 19.5 Inch For Lenovo Horizon2S A3300 0
Shipping :
Delivery time: Delivery the goods Within 3-7days after payment
Shipping: DHL,UPS,EMS,FEDEX and TNT service and fast(2-4days).
Tracking number will be provide for checking the shipping details
FAQ:
Q: How long will I receive my goods MV195WGM-N10 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of MV195WGM-N10 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of MV195WGM-N10 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of MV195WGM-N10 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%