9 Inch Innolux DJ090IA-01A TFT LCD Display 750nits IPS LVDS 40pins HD For Outdoor Screen
Brand Name: Innolux
Model Number: DJ090IA-01A
China
Model Name:
DJ090IA-01A
Screen Size:
9.0 Inch
Pixel Number:
1280(RGB)×720 (WXGA) 163PPI
Active Area(mm):
198.912 × 111.888 (H×V)
Outline(mm):
211.2 × 125.3 × 9.55 (H×V×D)
Color Depth:
16.7M 70% NTSC
Mass:
230g (Max.)
Used For:
Outdoor High Brightness Automotive Display
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
IPS LVDS TFT LCD display
TFT LCD display 750nits
Product Description
9 inch 1280x720 Innolux DJ090IA-01A High Brightness 750 IPS lvds 40pins HD TFT LCD display
Product details :
Innolux LCD SCREEN DJ090IA-01A
Manufacturer Innolux
Model Name DJ090IA-01A
Screen Size 9.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1280(RGB)×720 (WXGA) 163PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 198.912 × 111.888 (H×V)
Outline(mm) 211.2 × 125.3 × 9.55 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 201.912 × 114.888 (H×V)
Treatment Antiglare
Luminance 750 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Response 15/10 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at Symmetry
Work Mode AAS, Normally Black, Transmissive
Color Depth 16.7M 70% NTSC
Backlight 7S4P WLED , 20K hours , No Driver
Mass 230g (Max.)
Used for Outdoor High Brightness Automotive Display
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins Connector
Voltage Supply 3.3V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -40 ~ 90 °C Operating Temp.: -30 ~ 85 °C
9 inch 1280x720 Innolux DJ090IA-01A High Brightness 750 IPS lvds 40pins HD TFT LCD display for Outdoor screen
Welcome to Dear buyer:
If you have more products,please contact us and we will provide youwith a more affordable price.
Payment:
Packing :
Shipping:
1,Shipping via China Post Registered Air Mail or ePacket.
2,We will send out your goods within 3 working days after we get your order .
3,Normally , you can get the goods within 27 calendar days .
Reminder :
Guarantee:
RMA not acceptable due to ordering the wrong model.
Return:
FAQ:
Q: Are you manufactory or trade company?
Q: How to order DJ090IA-01A ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: What happen if lcd screen DJ090IA-01A I received can't work ?
Q: How long the warranty of TFT-LCD DJ090IA-01A ?
A: 90 DAYS.
Shipping and Package :
9 Inch Innolux DJ090IA-01A TFT LCD Display 750nits IPS LVDS 40pins HD For Outdoor Screen 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%