LVDS 30 Pins Interface LCD Display For Desktop Monitor 23.6 Inch HM236WU1-300 RGB 1920X1080
Brand Name: BOE
Model Number: HM236WU1-300
China
Model:
HM236WU1-300
Panel Size:
23.6"
Resolution:
1920(RGB)×1080, FHD, 93PPI
Display Area:
521.28(W)×293.22(H) Mm
Bezel Opening:
525.22(W)×297.22(H) Mm
Outline Size:
544.8(W)×320.5(H) ×9.6(D) Mm
Panel Weight:
2.20Kgs (Typ.)
Application:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LVDS lcd display for Desktop
HM236WU1-300 lcd display for Desktop
Product Description
23.6 inch HM236WU1-300 1920(RGB)×1080 LVDS 30 pins interface lcd display for Desktop Monitor
Product details :
BOE LCD SCREEN HM236WU1-300
Manufacturer BOE
Model Name HM236WU1-300
Screen Size 23.6 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 93PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 521.28 × 293.22 (H×V)
Outline(mm) 544.8 × 320.5 × 9.6 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 525.22 × 297.22 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 1000 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 85/85/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 4 strings WLED , 30K hours , No Driver
Mass 2.20Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
NOTE:
Payement:
(1)You need to confirm your account balance to pay it.
(2)Payment must be made within 3 days.
Shipping and Package :
LVDS 30 Pins Interface LCD Display For Desktop Monitor 23.6 Inch HM236WU1-300 RGB 1920X1080 0
About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
Delivery time is approx:
United States / United Kingdom / Australia 7-14 working days.
Canada 7-25 working days.
France / Spain / Germany may take 7-20 working days.
Eastern Europe may take up to 16-30 working days.
Italy / Brazil / South America may take up to 30-50 working days.
Shipped by DHL Express (Need 3-6 working days to arrive)
Return :
All returns must be informed before returning.
Exchange due to buyer wrong part ordered, buyer needs to pay 2-ways shipping fee.
Return items must have all original packaging and in good condition.
Return postage and insurance charge is non-refundable for refund or new shipment.
Shipping fees are non-refundable.
Contact Us:
- Resend or a full refund will be issued to you without any excuse
- Thank you for your support !
FAQ:
Q: How long will I receive my goods HM236WU1-300 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of HM236WU1-300 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can I pay my order of HM236WU1-300 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of HM236WU1-300 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%