HM215WU1-500 LCD Screen Display Panel 21.5 Inch 200 Cd/M2 LVDS 30 Pins Connector
Brand Name: BOE
Model Number: HM215WU1-500
China
Model:
HM215WU1-500
Diagonal Size:
21.5 Inch
Pixel Format:
1920(RGB)×1080 [FHD] 102PPI
Active Area:
476.64(H)×268.11(V) Mm
Outline Dim.:
495.6(H)×292.2(V) ×10.7(D) Mm
Bezel Area:
479.8(H)×271.3(V) Mm
Weight:
1.79Kgs (Typ.)
Designed For:
Desktop Monitor
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
HM215WU1-500 LCD Screen Display Panel
LVDS LCD Screen Display Panel
Product Description
HM215WU1-500 original new A+ 21.5 inch LCD Display LCD panel
Product details :
BOE LCD SCREEN HM215WU1-500
Manufacturer BOE
Model Name HM215WU1-500
Screen Size 21.5 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 1920(RGB)×1080 (FHD) 102PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 476.64 × 268.11 (H×V)
Outline(mm) 495.6 × 292.2 × 10.7 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 479.8 × 271.3 (H×V)
Treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Luminance 200 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 45/45/25/40 (Typ.)(CR≥10)
Response 1.5/3.5 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 72% NTSC
Backlight 16S4P WLED , 30K hours , No Driver
Mass 1.79Kgs (Typ.)
Used for Desktop Monitor
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen Without
Signal Type LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector
Voltage Supply 5.0V (Typ.)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C
NOTE:
Friendly Reminder :
Shipping and Package :
HM215WU1-500 LCD Screen Display Panel 21.5 Inch 200 Cd/M2 LVDS 30 Pins Connector 0
Shipping :
- Please provide the full name of consignee and detailed address for shipping.
Return & Warranty:
- We offer a 30days Money back or replacement (buyer's choice).
- The returned item and all accessories must be in the original (unused) condition.
- Each item is pasted with a warranty label, please do not tear up the label.
- We do this to minimize errors and misunderstanding.
IMPORTANT*
FAQ:
Q: Can You declare my order of HM215WU1-500 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long is the warranty of HM215WU1-500 ?
A: 90days warranty .
Q: How do you ship my goods HM215WU1-500 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
Q: Are you manufactory or trade company ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%