5 Inch LCD Screen Module AT050TN33 V.1 480x272 For MP3 / PMP
Brand Name: Innolux
Model Number: AT050TN33
China
Panel Model:
AT050TN33
Panel Size:
5 Inch
Pixel Number:
480(RGB)×272 (WQVGA) 109PPI
Viewing Angle:
70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Used For:
Portable Navigation MP3 PMP
Color Depth:
16.7M 50% NTSC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
PMP LCD Screen Module
AT050TN33 V.1 LCD Screen Module
Antiglare LCD Screen Module
Product Description
5 inch LCD Module AT050TN33 V.1 480*272 Applied to Mp3 and PMP
Product details :
Innolux LCD SCREEN AT050TN33
Manufacturer Innolux
Model Name AT050TN33
Screen Size 5.0 inch
Screen Type LCM , a-Si TFT-LCD
Pixel Number 480(RGB)×272 (WQVGA) 109PPI
Arrangement RGB Vertical Stripe
Active Area(mm) 110.88 × 62.832 (H×V)
Outline(mm) 120.7 × 75.8 × 4.45 (H×V×D)
Bezel Area(mm) 113.90 × 65.85 (H×V)
Treatment Antiglare
Luminance 300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 500 : 1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/50/70 (Typ.)(CR≥10)
Response 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Good View at 6 o'clock
Work Mode TN, Normally White, Transmissive
Color Depth 16.7M 50% NTSC
Backlight 6S2P WLED , 20K hours , No Driver
Mass 83.0g (Typ.)
Used for Portable Navigation MP3 PMP
Refresh Rate 60Hz
Touchscreen 4-wire Resistive Touch, F/G
Signal Type Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Voltage Supply 3.3V (Typ.)(VCC)
Max. Ratings Storage Temp.: -20 ~ 70 °C Operating Temp.: -10 ~ 60 °C
Payment:
1. We accept T/T(bank transfer), Western Union, Paypal for now.
2. Choosing Paypal need to pay extra 3% of total amount as handling charge.
3. If you have any problems of payment, please contact us freely.
Packaging and Delivery:
2. Delivery Details: 1 to 30 days. The delivery fee is up to the weight and volume of the products.
Shipment:
1.The goods will be shipped within 1-2 working days after payment is received.
3. The buyer is responsibel for any tax or duty charged by their country.
Helpful Information:
FAQ:
Q: Do you accept sample orders of AT050TN33 ?
A: Of course! Sample order is welcome.
Q: Can I pay my order of AT050TN33 vai credit card?
A: Yes! You can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90 days warranty.
Q: If I place order now, when will you ship the goods of AT050TN33 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Shipping and Package :
5 Inch LCD Screen Module AT050TN33 V.1 480x272 For MP3 / PMP 0
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%