1024x768 A Si TFT LCD Panel M150XN07 V1 16.7M Display Colors Desktop Monitor
Brand Name: AUO
Model Number: M150XN07 V1
China
Model Name:
M150XN07 V1
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display Size:
304.128(W)×228.096(H) Mm
Viewing Angle:
60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Designed For:
Desktop Monitor
Display Colors:
16.7M 60% NTSC
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
Desktop A Si TFT LCD Panel
1024x768 A Si TFT LCD Panel
M150XN07 V1 A Si TFT LCD Panel
Product Description
NEW M150XN07 V.1 15" 1024*768 a-Si TFT-LCD panel M150XN07 V1
Product details :
AUO LCD SCREEN M150XN07 V1
Panel Brand AUO
Panel Model M150XN07 V1
Panel Size 15.0"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 304.128(W)×228.096(H) mm
Bezel Opening 307.4(W)×231.3(H) mm
Outline Size 326.5(W)×253.5(H) ×12.15(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 250 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 400:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Designed For Desktop Monitor
Response Time 4/12 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 16.7M 60% NTSC
Lamp Type 2 pcs CCFL , 30K hours , Without Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 1.10Kgs (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Guarantee:
(1) All items will be strictly testedand shipped with strong package.
(2) We have 2~6months warranty for every item, depend on the different item.
(3) We will do our best to solve any possible problem for your after sale. Please contact with us.
FAQ:
Q: Do you accept sample orders for M150XN07 V1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of M150XN07 V1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for M150XN07 V1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my order of M150XN07 V1 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Shipping and Package :
1024x768 A Si TFT LCD Panel M150XN07 V1 16.7M Display Colors Desktop Monitor 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%