| Brand Name: | AUO |
| Model Number: | M150XN07 V1 |
| MOQ: | 10pcs |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Original packaging/conventional packaging box |
| Payment Terms: | T/T, Western Union |
NEW M150XN07 V.1 15" 1024*768 a-Si TFT-LCD panel M150XN07 V1
Product details :
| AUO LCD SCREEN M150XN07 V1 | |
| Panel Brand | AUO |
| Panel Model | M150XN07 V1 |
| Panel Size | 15.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Resolution | 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Display Area | 304.128(W)×228.096(H) mm |
| Bezel Opening | 307.4(W)×231.3(H) mm |
| Outline Size | 326.5(W)×253.5(H) ×12.15(D) mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Brightness | 250 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) (TM) |
| Viewing Angle | 60/60/40/60 (Typ.)(CR≥10) |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Designed For | Desktop Monitor |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Display Colors | 16.7M 60% NTSC |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL , 30K hours , Without Driver |
| Frequency | 60Hz |
| Touch Screen | Without |
| Panel Weight | 1.10Kgs (Typ.) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 20 pins Connector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C |
| NEW M150XN07 V.1 15" 1024*768 a-Si TFT-LCD panel M150XN07 V1 | |
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Guarantee:
(1) All items will be strictly testedand shipped with strong package.
(2) We have 2~6months warranty for every item, depend on the different item.
(3) We will do our best to solve any possible problem for your after sale. Please contact with us.
Q: Do you accept sample orders for M150XN07 V1 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How long will I receive my goods of M150XN07 V1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment for M150XN07 V1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can You declare my order of M150XN07 V1 at a very low value ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Shipping and Package :
![]()
1)All of our product will be testing before shipping . So you can be assured the quality of our products
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
4) Delivery time: as we have huge stock, orders only takes 1-3 working days after reveived the payment, and will use third parties delivery services or delivered as clients request.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews