C102EVN01.0 New Original 10.2 inch LCD Display Panel for Car GPS Navigation DVD Player for AUO
Brand Name: AUO
Model Number: C102EVN01.0
China
Model Name:
C102EVN01.0
Screen Size:
10.2 Inch
Resolution:
1280(RGB)×720, WXGA, 143PPI
Display Area:
226.56(Horizontal)×127.44(Vertical) Mm
Outline Size:
245.76 × 150.68 × 11.05 (H×V×D)
Visual Size:
231.06(Horizontal)×133.64(Vertical) Mm
Viewing Angle:
80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
Response Time:
10/15 (Typ.)(Tr/Td) Ms
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
C102EVN01.0 Product details :
AUO LCD SCREEN C102EVN01.0
manufacturer AUO
Model Name C102EVN01.0
Diagonal size 10.1 inch
Screen type a-Si TFT-LCD, LCD module
Resolution 1280(RGB)×720 WXGA 145PPI
Pixel arrangement RGB vertical bar
Display size 226.56(Horizontal)×127.44(Vertical) mm
physical dimension 245.76(horizontal)×150.68(vertical) ×11.05(thick) mm
Visual size 231.06(Horizontal)×133.64(Vertical) mm
Surface treatment Matte
Display brightness 1000 cd/m² (Typ.)
Contrast 2000:1 (Typ.) (transmission)
Optical mode AHVA, normally black display, transmissive
Viewing angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10)
responding 10/15 (Typ.)(Tr/Td) ms
Backlight type WLED [9S3P], 10K hours, no driver
Refresh rate 60Hz
Mass 360±36g
Used for Outdoor High Brightness / Automotive Display
Touchscreen Without
Interface Type 40 pins LVDS (2 ch, 8-bit), connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
C102EVN01.0 Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
C102EVN01.0 Shipping and Package :
C102EVN01.0 New Original 10.2 inch LCD Display Panel for Car GPS Navigation DVD Player for AUO 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
C102EVN01.0 Guarantee and Refund
1. All items are in good condition.
C102EVN01.0 FAQ:
Q: Are you manufactory or trade company?
Q: How to order AUO C102EVN01.0 ?
A: We accept T/T , PAYPAL , WESTERN UNION.
Q: What happen if lcd screen C102EVN01.0 I received can't work ?
Q: How long the warranty of TFT-LCD C102EVN01.0 ?
A: 90 DAYS.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%