A040CN02 LCD MODULES 480×234 LCD DISPLAY SCREEN
Brand Name: AUO
Model Number: A040CN02
China
Model Name:
A040CN02
Screen Size:
4.0 Inch
Pixel Format:
480×234
Type:
A-Si TFT-LCD
Configuration:
RGB Delta
Designed For:
Video Door Phone
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
Product details :
AUO LCD SCREEN A040CN02
manufacturer AUO
Model Name A040CN02
screen size 4.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD
Resolution 480×234
Pixel configuration RGB Delta
Designed For Video Door Phone
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
A040CN02 LCD MODULES 480×234 LCD DISPLAY SCREEN 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
Shipping:
FAQ:
Q: Do you accept the sample of A040CN02 ?
A: Yes , Welcome !
Q: How to order AUO TFT-LCD A040CN02 ?
A: We accept the T/T , Western union , paypal .
Q: Can you declared low value for my order AUO A040CN02 when shipping?
A: Yes, We can do it for you if you need.
Q: What happen if the LCD Screen A040CN02 I received can't work ?
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%