13.3 Inch Industrial LCD Panel Display G133IGE-L03 1280×800 IPS
Brand Name: Chimei Innolux
Model Number: G133IGE-L03
CHINA
Brand:
Chimei Innolux
Model Name:
G133IGE-L03
Screen Size:
13.3 Inch
Resolution:
1280(RGB)×800, WXGA, 113PPI
Display Size:
286.08(W)×178.8(H) Mm
Physical Dimension:
308.7(W)×195(H) ×8.2(D) Mm
Bezel Opening:
289.1(W)×181.8(H) Mm
Brightness(cd/m²):
500 Cd/m² (Typ.)
Contrast:
800:1 (Typ.) (TM)
Apply To:
Industry
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
13.3'' Industrial LCD Panel Display
G133IGE-L03 Industrial LCD Panel Display
800 IPS 13.3 inch lcd panel
Product Description
Original 13.3 inch G133IGE-L03 Industrial LCD Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Chimei Innolux LCD SCREEN G133IGE-L03
Panel Brand Chimei Innolux
Panel Model G133IGE-L03
Panel Size 13.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1280(RGB)×800, WXGA, 113PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 286.08(W)×178.8(H) mm
Bezel Opening 289.1(W)×181.8(H) mm
Outline Size 308.7(W)×195(H) ×8.2(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 500 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 800:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 6/10 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.2M 43% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 382/397g (Typ./Max.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temp.: -30 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
13.3 Inch Industrial LCD Panel Display G133IGE-L03 1280×800 IPS 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q:How can I trace my order of G133IGE-L03 ?
A:we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q:How to make payment of G133IGE-L03 ?
A:We accept T/T , Paypal , western union .
Q:Can you give me a discount if I need a large quantity of G133IGE-L03?
A:Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q:Can I pay my order of G133IGE-L03 via credit card ?
A:Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
We are one of the professional and experienced suppliers of Original 13.3 inch G133IGE-L03 Industrial LCD Panel Display , offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%