10.4 Inch G104S1-L01 LCD Display Screen Panel 800×600 iPS
Brand Name: Chimei Innolux
Model Number: G104S1-L01
CHINA
Brand:
Chimei Innolux
Model Name:
G104S1-L01
Screen Size:
10.4 Inch
Resolution:
800(RGB)×600 [SVGA] 96PPI
Display Size:
211.2(H)×158.4(V) Mm
Physical Dimension:
243(H)×184(V) ×7.3(D) Mm
Bezel Opening:
214.8(H)×162.7(V) Mm
Brightness(cd/m²):
400 Cd/m² (Typ.)
Contrast:
7600:1 (Typ.) (TM)
Apply To:
Industry
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
10.4'' lcd display screen panel
G104S1-L01 lcd display screen panel
600 IPS lcd display screen
Product Description
Industrial LCD Panel Display G104S1-L01 display lcd screen G104S1-L01
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Chimei Innolux LCD SCREEN G104S1-L01
Panel Brand Chimei Innolux
Panel Model G104S1-L01
Panel Size 10.4"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 800(RGB)×600 [SVGA] 96PPI
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 211.2(H)×158.4(V) mm
Bezel Opening 214.8(H)×162.7(V) mm
Outline Size 243(H)×184(V) ×7.3(D) mm
Surface Antiglare, Hard coating (3H)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/70/70 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 5/11 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K/16.2M 53% NTSC
Lamp Type WLED , 30K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Touch Screen Without
Panel Weight 355g (Typ.)
Signal Interface LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins Connector
Input Voltage 3.3V (Typ.)
Environment Operating Temperature: -20 ~ 70 °C ; Storage Temperature: -40 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
10.4 Inch G104S1-L01 LCD Display Screen Panel 800×600 iPS 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Do you accept sample orders for G104S1-L01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: How can I trace my order of Chimei Innolux G104S1-L01 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can I pay my goods G104S1-L01 by credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How do you ship my goods G104S1-L01 ?
A: We can shipping all over the world.via DHL,UPS,Fedex and EMS.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%