26.5 Inch LCD Video Wall Display LM265SQ1-SLA1 1920x1920 IPS
Brand Name: LG Display
Model Number: LM265SQ1-SLA1
China
Model Name:
LM265SQ1-SLA1
Screen Size:
26.5 Inch
Pixel Number:
1920(RGB)×1920 102PPI
Active Area(mm):
475.776 × 475.776 Mm (H×V)
Outline(mm):
491.8 × 491.8 × 13.1 Mm (H×V×D)
Bezel Area(mm):
479.0 × 479.0 Mm (H×V)
Luminance:
300 (Typ.)
Contrast Ratio:
1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
LM265SQ1-SLA1 26.5'' lcd video wall display
LM265SQ1-SLA1 lcd video wall display
1920 IPS lcd wall screen
Product Description
26.5 inch LM265SQ1-SLA1 LCD Display 1920*1920 With LCD Video Wall
Product details :
LG Display LCD SCREEN LM265SQ1-SLA1
Manufacturer LG Display
Model Name LM265SQ1-SLA1
Screen Size 26.5"
Screen type LCM, a-Si TFT-LCD
Resolution 1920(RGB)×1920 102PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 475.776 × 475.776 mm (H×V)
physical dimension 491.8 × 491.8 × 13.1 mm (H×V×D)
Visual size 479.0 × 479.0 mm (H×V)
Surface treatment Matte (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness (cd/m²) 300 (Typ.)
Contrast 1000: 1 (Typ.) [Transmission]
Best angle Full view
Optical mode IPS, normally black display, transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
responding speed 14 (Typ.)(G to G) ms
Number of colors 16.7M, 99% sRGB
Backlight type WLED, 30K hours, no driver
Stitching 16.0 mm (active to active seam)
Refresh rate 60Hz
signal system LVDS (4 ch, 8-bit), connector, 92 pins
Supply voltage 10V (Typ.)
Maximum rating Storage temperature: -20 ~ 60 °C Working temperature: 0 ~ 50 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
26.5 Inch LCD Video Wall Display LM265SQ1-SLA1 1920x1920 IPS 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ:
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LM265SQ1-SLA1 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How long will I receive my goods LM265SQ1-SLA1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can You declare my order of LM265SQ1-SLA1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of LM265SQ1-SLA1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%