15 Inch TFT LCD Touch Panel Display G150XTK01.1 1024x768 IPS
Brand Name: AUO
Model Number: G150XTK01.1
CHINA
Manufacturer:
AUO
Model Name:
G150XTK01.1
Screen Size:
15.0 Inch
Resolution:
1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Display Size:
304.128(W)×228.096(H) Mm
Physical Dimension:
326.5(width)×253.5(height) ×10(thickness) Mm
Visual Size:
307.4(W)×231.3(H) Mm
Brightness(cd/m²):
350cd/m² (Typ.)
Contrast:
700:1 (Typ.) (TM)
Touchscreen:
On-Cell Touch
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
15'' tft lcd touch screen display
G150XTK01.1 tft lcd touch screen display
768 IPS 15 inch lcd display panel
Product Description
Lcd Monitors 15 inch G150XTK01.1 1024x768 TFT LCD Touch Panel Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G150XTK01.1
manufacturer AUO
Model Name G150XTK01.1
screen size 15.0 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1024(RGB)×768, XGA, 85PPI
Pixel configuration RGB vertical bar
Display size 304.128(W)×228.096(H) mm
physical dimension 326.5(width)×253.5(height) ×10(thickness) mm
Visual size 307.4(W)×231.3(H) mm
surface treatment Matte
Brightness 350cd/m² (Typ.)
Contrast 700:1 (Typ.) (TM)
Optical mode TN, normally white display, transmissive
Viewing angle 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 5.7/2.3 (Typ.)(Tr/Td) ms
Number of color 16.2M, 60% NTSC
Backlight type WLED, 70K hours, with LED driver
Panel weight TBD
Apply to industry
Refresh rate 60Hz
Touch function On-Cell Touch
signal system eDP (1 Lane), eDP1.2, 30 pins, connector
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Working: -30 ~ 85 °C; Storage: -30 ~ 85 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
15 Inch TFT LCD Touch Panel Display G150XTK01.1 1024x768 IPS 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of G150XTK01.1?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of G150XTK01.1 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of G150XTK01.1 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How to make payment of G150XTK01.1 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
We are one of the professional and experienced suppliers of Lcd Monitors 15 inch G150XTK01.1 1024x768 TFT LCD Touch Panel Display, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%