WF39BTLASDNG0 3.9" TFT LCD Display Panel Winstar
Brand Name: Winstar
Model Number: WF39BTLASDNG0
China
Manufacturer:
Winstar
Model Name:
WF39BTLASDNG0
Screen Size:
3.9 Inch (1/2 Cut Of 4.3")
Resolution:
480×128(RGB), 128PPI
Active Area:
95.04(W)×25.34(H) Mm
Outline:
105.5(W)×37(H) ×5.63(D) Mm
Bezel Opening:
97.04(W)×27.34(H) Mm
Brightness:
400 Cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio:
500:1 (Typ.) (TM)
Apply To:
Industrial / Stretched Bar LCD
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
WF39BTLASDNG0 3.9" tft lcd display panel
WF39BTLASDNG0 tft lcd display panel
Winstar tft lcd display module
Product Description
WF39BTLASDNG0 TFT LCD Panel Screen Display
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
Winstar LCD SCREEN WF39BTLASDNG0
manufacturer Winstar
Model Name WF39BTLASDNG0
screen size 3.9" (1/2 cut of 4.3")
Screen type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 480×128(RGB), 128PPI
Pixel configuration RGB Horizontal Stripe
Display size 95.04(W)×25.34(H) mm
physical dimension 105.5(W)×37(H) ×5.63(D) mm
Visual size 97.04(W)×27.34(H) mm
surface treatment Glare (Haze 0%)
Brightness 400 cd/m² (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Best angle 6 o'clock
Optical mode TN, Normally White, Transmissive
Number of color 16.7M
Backlight type WLED , Without Driver
Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Touch function PCAP
signal system Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 40 pins FPC
Supply voltage 3.3V (Typ.)
Maximum rating Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ; Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
WF39BTLASDNG0 3.9" TFT LCD Display Panel Winstar 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of WF39BTLASDNG0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of WF39BTLASDNG0 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of WF39BTLASDNG0 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How to make payment of WF39BTLASDNG0 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%