S091WX02 Stretched Bar LCD 9.1 Inch 1280×480 IPS
Brand Name: CDTECH
Model Number: S091WX02
China
Manufacturer:
CDTECH
Model Name:
S091WX02
Screen Size:
9.1" (3/5 Cut Of 10.1")
Resolution:
1280(RGB)×480, DVGA, 149PPI
Active Area:
216.96(W)×81.36(H) Mm
Outline Dim.:
231.6(W)×94.7(H) Mm
Bezel Area:
220.46(W)×84.86(H) Mm
Luminance:
500 Cd/m² (Typ.)
Contrast:
800:1 (Typ.) (TM)
Apply To:
Industrial / Stretched Bar LCD
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
9.1'' Stretched Bar LCD
480 IPS Stretched Bar LCD
1280 IPS stretched bar monitor
Product Description
New Stretched Bar LCD screen S091WX02
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
CDTECH LCD SCREEN S091WX02
manufacturer CDTECH
Model Name S091WX02
screen size 9.1" (3/5 cut of 10.1")
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1280(RGB)×480, DVGA, 149PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 216.96(W)×81.36(H) mm
physical dimension 231.6(W)×94.7(H) mm
Visual size 220.46(W)×84.86(H) mm
Brightness 500cd/m² (Typ.)
Contrast 800:1 (Typ.) (TM)
Best angle Full view
Optical mode IPS, Normally Black, Transmissive
Viewing angle 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 10/15 (Typ.)(Tr/Td)ms
Number of color 16.7M
Backlight type 3S12P WLED , 30K hours , Without Driver
Panel weight TBD
Apply to Industrial / Stretched Bar LCD
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins Connector
Supply voltage 2.5/8.2/22/-7V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL)
Maximum rating Operating Temp.: -10 ~ 60 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 70 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
S091WX02 Stretched Bar LCD 9.1 Inch 1280×480 IPS 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of S091WX02 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of S091WX02 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: How can I trace my order of S091WX02 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: Can You declare my order of S091WX02 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%