22.9 Inch Industrial Stretched Bar Display G229HAF01.0 1920x165 IPS
Brand Name: AUO
Model Number: G229HAF01.0
China
Manufacturer:
AUO
Model Name:
G229HAF01.0
Screen Size:
22.9 Inch
Resolution:
1920(RGB)×165 84PPI
Display Size:
578.88(H)×49.7475(V) Mm
Physical Dimension:
587.08(H)×62.05(V) ×17(D) Mm
Brightness:
700 Cd/m² (Typ.)
Contrast:
1000:1 (Typ.) (TM)
Apply To:
Industrial / Digital Signage / Outdoor High Brightness / Stretched Bar LCD
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Highlight:
165 IPS 22.9'' stretched bar display
165 IPS stretched bar display
1920 IPS stretched bar monitor
Product Description
22.9 inch Industrial LCD Display G229HAF01.0 1920*165 With Stretched Bar LCD
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
AUO LCD SCREEN G229HAF01.0
manufacturer AUO
Model Name G229HAF01.0
screen size 22.9 inch
Screen type a-Si TFT-LCD , LCM
Resolution 1920(RGB)×165 84PPI
Pixel configuration RGB Vertical Stripe
Display size 578.88(H)×49.7475(V) mm
physical dimension 587.08(H)×62.05(V) ×17(D) mm
surface treatment Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H)
Brightness 700cd/m² (Typ.)
Contrast 1000:1 (Typ.) (TM)
Best angle Full view
Optical mode AHVA, Normally Black, Transmissive
Viewing angle 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10)
Responding time 13/12 (Typ.)(Tr/Td)ms
Number of color 16.7M 72% NTSC
Backlight type WLED , 50K hours
Panel weight 690g (Typ.)
Apply to Industrial / Digital Signage / Outdoor High Brightness / Stretched Bar LCD
Refresh rate 60Hz
Touch function No touch
signal system HDMI
Supply voltage 12.0V (Typ.)
Maximum rating Operating Temp.: 0 ~ 50 °C ; Storage Temp.: -20 ~ 60 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
22.9 Inch Industrial Stretched Bar Display G229HAF01.0 1920x165 IPS 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can I pay my order of G229HAF01.0 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: If I place order now,when will you ship the goods of G229HAF01.0 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can You declare my order of G229HAF01.0 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods G229HAF01.0 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
We are one of the professional and experienced suppliers of 22.9 inch Industrial LCD Display G229HAF01.0 1920*165 With Stretched Bar LCD, offering you the quotation and the price list consultation. Welcome to wholesale the high-end, quality and low price products in stock with us. Good after-sale service and fast delivery are available.
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%