NEW 12.1 inch LCD Screen Panel LB121S03-TL01
Brand Name: LG Display
Model Number: L121S03-TL01
CHINA
Manufacturer:
LG Display
Model Name:
L121S03-TL01
Screen Size:
12.1 Inch
Resolution:
800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Display Size:
246(W)×184.5(H) Mm
Physical Dimension:
276(W)×209(H) ×11(D) Mm
Viewable Area:
249.0(W)×188.3(H) Mm
Brightness:
400cd/m² (Typ.)
Contrast:
500:1 (Typ.) (transmission)
Best Angle:
6 O'clock
Apply To:
Industrial
Supply Ability:
100000 Unit/Units per Month
Product Description
Product details :
TFT LCD Panel, LCD/LED backlight
A Grade , 100% New Original
In Stock
LG Display LCD SCREEN LB121S03-TL01
Manufacturer LG.Philips LCD
Model Name LB121S03-TL01
Screen Size 12.1 inches
Panel type a-Si TFT-LCD, LCM
Number of pixels 800(RGB)×600, SVGA, 82PPI
Pixel layout RGB vertical bar
Display area 246(W)×184.5(H) mm
Viewable area 249.0(W)×188.3(H) mm
physical dimension 276(W)×209(H) ×11(D) mm
Surface treatment Matte
Panel brightness 400 cd/m2 (Typ.)
Contrast 500:1 (Typ.) (TM)
Viewing angle 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating mode TN, normally white display, transmissive
Best perspective 6 o'clock
Reaction time 10/20 (Typ.)(Tr/Td) ms
Display color 262K, 45% NTSC
type of light source 2 pcs CCFL, 50K hours, without driver
working frequency 60Hz
Panel weight 655g (Max.)
Signal interface LVDS (1 ch, 6-bit), 20 pins, connector
Drive screen voltage 3.3V (Typ.)
working environment Working: 0 ~ 70 °C; Storage: -30 ~ 80 °C
Why Choose Us :
According to customers' various requests,
we can match all accessories which inclusive of driver board,
touch-screen, LED backlight & LVDS cables. TFT LCD,
LCD panel, LCD display,LCD screen, LCD monitor,
LCD module from 2.2 inch to 88 inch.
Quality promised, 100% original,fast delivery,
also enjoy one year guarantee !
Shipping and Package :
NEW 12.1 inch LCD Screen Panel LB121S03-TL01 0
2) All Panels are packed with new and firm carton, capable of long distance transportation.
3) Shipping accepted: FEDEX, DHL, UPS, TNT, EMS, AIR FREIGHT, SEA FREIGHT
FAQ :
Q: Can You declare my order of LB121S03-TL01 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How can I trace my order of LB121S03-TL01 ?
A: we will give you tracking number then you can trace your order from website.
Q: How long will I receive my goods LB121S03-TL01 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: How to make payment of LB121S03-TL01 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
5 stars
100%
4 stars
0%
3 stars
0%
2 stars
0%
1 stars
0%