2026-05-29
| Brand | AUO |
| Model P/N | T320HVN05.D CELL 1 Compatible |
| Diagonal Size | 32.0" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, CELL, FOB |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD 69PPI |
| Pixel Format | RGB Vertical Stripe |
| Active Area | 698.4(W)×392.85(H) mm |
| Bezel Opening | - |
| Outline(mm) | 708.4(W)×405.4(H)×1.4(D) |
| Luminance | 0 (cd/m²) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Good View at | Symmetry |
| Glass Thickness | 0.50+0.50 mm |
| Color Depth | 16.7M 74% NTSC |
| Mass | 875g (Typ.) |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Treatment | Antiglare (Haze 2%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 4000 : 1 (Typ.) (TM) |
| Work Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Response | 8 (Typ.)(G to G) ms |
| Transmissivity | 4.5% (Typ.)(with Polarizer) |
| Backlight | No B/L |
| Used for | TV Sets |
| Touchscreen | Without |
| Driver IC list | Built-inCOG6 source chips |
| Signal Type | LVDS (2 ch, 8-bit), 51 pins Connector |
| Voltage Supply | 12.7V (Typ.) |
| Max. Ratings | Storage Temp.: -20 ~ 60 °C Operating Temp.: 0 ~ 50 °C |